Napięciowy ból głowy

4 odpowiedzi
Głowa boli mnie od 5 lat. Z początku ból nasilał się przy stosowaniu antykoncepcji. Jestem również meteopatką, reaguje na każdą zmianę ciśnienia. Teraz zdiagnozowano napięciowy ból głowy. Jestem ciągle zestresowana, łatwo ulegam ekstremalnym emocjom i denerwuje się z byle jakiego powodu. Jak walczyć z takimi złymi emocjami przez które nie mogę normalnie funkcjonować
Szanowna Pani.
Najprościej na Pani pytanie można odpowiedzieć, że najlepiej jest konfrontować się z trudnościami, dbać o siebie od strony emocjonalnej, pracować nad asertywnością oraz pracować nad nowymi sposobami radzenia sobie z napięciami, których Pani doświadcza. Niestety, jak Pani, na pewno, zdaje sobie sprawę łatwiej to napisać niż zrobić. W takiej sytuacji zalecałbym kontakt z psychologiem/ terapeutą/ psychoterapeutą i rozpocząć z nim/ nią współpracę w tej kwestii. Pisze Pani, że problemy te uniemożliwiają Pani normalne funkcjonowanie - niech więc Pani nie czeka i nie pozwala im rządzić Pani życiem. Pozdrawiam i życzę powodzenia w odzyskiwaniu kontroli nad życiem.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Przepraszam, że tak długo musiała Pani czekać na odpowiedź.
W kontekście napięciowego bólu głowy, o ile jest to prawidłowa diagnoza i wszystkie inne somatyczne przyczyny zostały wykluczone, wskazana jest psychoterapia np. psychodynamiczna - czyli długoterminowa i wglądowa, lub w kontekście radzenia sobie z emocjami terapia behawioralno poznawcza.
Dobrze byłoby również skorzystać z konsultacji psychiatrycznej i zastanowić sie czy farmakoterapia na pewien czas nie przyniosła by w Pani przypadku dobrego rezultatu.
Danuta Wieczorkiewicz
Nie ma prostych rozwiązań na Pani problemy, chyba, że tabletka od bólu głowy. Jeśli nie chce Pani tabletki, to wizyta u specjalisty, który razem z Panią spróbuje dociec dlaczego ciągle czuje się Pan zestresowana i stąd te bóle głowy.
Zatem proponuję spotkanie z psychoterapeutą i praca nad przyczynami a nie tylko walka ze skutkami.
Pozdrawiam
Leczenie bólów głowy zależy od rodzaju bólu i częstotliwości jego występowania.
W przypadku rzadkich bólów głowy ( do 4-5 w ciągu miesiąca) podstawowym celem leczenia jest przerwanie ataku bólu głowy. Leków przeciwbólowych, z jakiejkolwiek grupy, nie można jednak przyjmować zbyt często tj nie więcej niż 8 tabletek w miesiącu ponieważ wywołuje się polekowe bóle głowy. W przypadku częstych, silnych lub opornych na leczenie ataków konieczne jest leczenie profilaktyczne. W leczeniu profilaktycznym stosuje się odpowiednio dobrane o działaniu przeciwbólowym leki przeciwpadaczkowe, przeciwdepresyjne, kardiologiczne lub blokery kanału wapniowego. Skuteczność leków jest bardzo indywidualna, a wybór leku często polega na stosowaniu metody eliminacji i dobraniu najbardziej skutecznego środka.
W niektórych rodzajach bólu głowy dobrym rozwiązaniem są iniekcje toksyny botulinowej.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.