Myśli samobójcze i brak chęci do życia, jak mam sobie pomóc?

5 odpowiedzi
Witam. Czy zajmuje się Pani także osobami, które maja tyle problemów, że już sobie nie radzą z tymi wszystkimi negatywnymi uczuciami, odczuciami, wyrzutami? Jedyne co trzyma mnie przy życiu teraz to te, że nie chce sprawić przykrości najbliższej rodzinie, bo wiem, że mógłbym jedną, a może i dwie osoby wpędzić razem ze mną do grobu. Dzień w dzień te negatywne uczucia mnie katują, nie chciałbym, ale czuje, że jak nie poradzę sobie z nimi to pęknę i poddam się, a wtedy będzie mi już wszystko jedno. Nie mam zaufania do psychologów czy też do psychiatrów, bo w końcu jak może mi pomoc ktoś, kto tylko mnie wysłucha, ale nie rozwiąże moich problemów. Ulżyć bym się nie katował sam siebie? Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam
Witam,
Zachęcam Pana do wizyty u specjalisty, który pomoże polepszyć jakość Pana życia.Psychoterapia połączona z farmakoterapią zdecydowanie poprawia funkcjonowanie pacjentów, warto więc zdecydować się na pomoc profesjonalisty ( psychiatry i psychoterapeuty).
Pozdrawiam
Aleksandra Tyszka

Witam,
Ciesze się, że mimo wspomnianego braku zaufania, zwraca się Pan po poradę do psychologa. Oczywiście, ma Pan rację- problemy pozostaną. Jednak bardzo prawdopodobne, że specjalista pomoże spojrzeć na nie z innej perspektywy, nadać im inne znaczenie, bądź pokazać jak można próbować je rozwiązać.
Często sposób myślenia o problemie oddala nas od rozwiązania, napędzając negatywne emocje- trudne do wytrzymania.
Zachęcam Pana do skorzystania z konsultacji. W trakcie spotkania będę mogła dokładniej przyjrzeć się wspomnianym przez Pana problemom i pomóc poukładać tak, aby nie powodowały bezsilności.
Zapraszam i pozdrawiam,
Katarzyna Batugowska
Witam Pana,
To, o czym Pan pisze to głęboki temat do rozważenia na wizyciue kosultacyjnej. Gdzie wspólnie będzie można znaleźć przestrzeń do rozmowy na nurtujące Pana pytania i zamartawianie oraz do poszukania potencjalnych satysfakcjonujących dla Pana rozwiązań.
Brak chęci do życia i natłok myśli są ciężkie do zniesienia, jednakże piszę też Pan o chęci poradzenia sobie, co jest podstawą do szukania dla siebie pomocy i rozpoczęcia procesu, nawet przy braku zaufania. Z jakiś powodów zdecydował się Pan szukać dla siebie wsparcia, dlatego też zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam, Luiza Łosiewicz
Witam
Pisze pan że sytuacja w której obecnie się pan znajduje jest dla pana tak ciężka i przytłaczająca ze nie potrafi pan sobie z nią poradzić. Ma pan już pewne pomysły na rozwiązanie swojego problemu, pisze pan też ze pomysł pana nie jest najlepszym rozwiązaniem w zaistniałej sytuacji, że w ten sposób mógłby pan skrzywdzić inne osoby, a z tego co czytam to muszą to być osoby dla pana bardzo ważne skoro to myśl o nich powstrzymuje pana przed realizacją swojego pomysły jakim jest chyba zakończenie swojego życia. Szuka pan pomocy i bardzo dobrze, proszę mi powiedzieć jak to się stało ze mimo że panu jest tak ciężko znalazł pan w sobie silę i odwagę aby szukać tutaj wsparcia. Nie ma pan zaufania do psychologów i psychiatrów, nie wiem dlaczego tak jest, być może jeszcze pan nie korzystał z takiej pomocy i to są tylko pana przewidywania lub jakieś opinie które pan słyszał, być może korzystał pan już z pomocy i poczuł się zawiedziony sądząc że zmiana na lepsze powinna być szybka. Ale to są tylko moje domysły ponieważ nie znam pana i nie wiem co wpłynęło na pana brak zaufania do psychologów i psychiatrów. Prawda jest że nie każdy lekarz czy psycholog będzie panu odpowiadał jako pomagacz, tak jest tez w innych relacjach międzyludzkich że nie z każdym nam po drodze. Jak pan sądzi warto spróbować poszukać wsparcia i zobaczyć jak będzie?. Słusznie pan zauważył że nikt nie rozwiąże pana problemów, ale być może pomoże spojrzeć panu na nie z innej strony, poszerzy perspektywę, pomoże zrozumieć pewne nurtujące pana sprawy. Jeśli pan zechce spróbować zawalczyć o siebie to zapraszam.
Pozdrawiam serdecznie.
Witam Pana,
Z treści wiadomości wnioskuje że jest pan w bardzo trudnej sytuacji. Rozumiem brak pana wiary w możliwość rozwiązania problemów który zapewne spowodowany jest brakiem poprawy samopoczucia od dłuższego czasu. Jako psycholog i terapeuta wielokrotnie pomagałem osobom które czuły się podobnie jak pan. Osoby te zgłaszały się po pomoc dopiero wówczas gdy nie miały już wiary w możliwość samodzielnego poradzenia sobie z problemami. Ich nadzieja na poprawę samopoczucia była wręcz znikoma. Dobra wiadomość jest taka że tym osobom udało się pomóc chociaż byli na granicy podjęcia nieodwracalnej decyzji dotyczącej ich życia. Nie z każdym problemem można sobie poradzić samodzielnie. Gdy sami sobie nie radzimy należy skorzystać z pomocy specjalistyale. Uważam że powinien pan skontaktować się z psychoterapeutą który pracuje w zawodzie przynajmniej od kilku lat. Możliwe że tej osobie nie uda się pomóc w rozwiązaniu pana wszystkich problemów ale zapewne zrobi wszystko co konieczne aby myśli zagrażające życiu zostały wyeliminowane.
Pozdrawiam.
Mikołaj Terczakowski