Myślę że tak poprostu brak mi miłości czysto platonicznej. Brakuje mi jej że strony rodziny (rozbita

4 odpowiedzi
Myślę że tak poprostu brak mi miłości czysto platonicznej. Brakuje mi jej że strony rodziny (rozbita, skłócona) oraz przyjaciół, których nie mam.

Czy zmieniając terapeutę mogę dostać kopie karty pacjenta od Poradni Zdrowia Psychicznego gdzie uczęszczałem na terapię. W celu udostępnienia jej przyszłemu terapeucie żeby mógł zapoznać się z z moją sytuacją?
Dzień dobry, oczywiście każdy pacjent ma prawo wglądu i skopiowania swojej historii choroby. Myślę, że zanim podejmie się decyzję o rozpoczęciu nowej terapii, warto omówić swoje wątpliwości i trudności z aktualnym terapeutą. Ważnym elementem leczenia w psychoterapii jest relacja. Jeśli nie zostanie omówione to, co w niej przeszkadza i być może staje się punktem wyjścia do poszukiwania nowego terapeuty, może się okazać, że także w tej nowej relacji sytuacja powtórzy się. Myślę też, że z całą pewnością warto zgłębić temat poczucia braku miłości w bliskiej i zaufanej relacji terapeutycznej. Pozdrawiam, Aleksandra Wincz.

Dzień dobry

Oczywiście ma Pan/i takie prawo. Jednak jakoś zatrzymuje mnie ten opis o braku miłości w Pana/i życiu i chęciu doświadczenia miłości platonicznej. Zastanawiam się co ma Pan/i na myśli? Jakoś mam taką myśli i zastanawiam się czy może być tak w Pana/i przypadku , że terapeuta również niespełnił oczekiwań i nie pokochał w sposób jaki byś oczekiwał/oczekiwała? Nie wiem czy ten temat odnośnie chęci zmiany terapeuty oraz swoich odczuć czy był poruszany na sesjach? Być może będzie to bardzo pomocne i ważne aby omówić to co się dzieje w Panu/i. Nie wiem czy tak jest ale może być tak, że gdy nie dostaje Pan/ Pani miłosci o której marzy to nie wchodzi Pan/i to jest cięzko wejść wtedy w głebszą relacje i nawiązać znajomości które mogą się przerodzić w przyjaźń czy coś więcej. Mam obawę że zmiana terapeuty może nie pomóc, a jedynie powielić jakiś schemat który dzieje sie w Pana/i życiu. Zachęcłbym do omówienia tego z terapeutą.

Pozdrawiam serdecznie
Mateusz Dąbrowski
Tak. Naturalnie może Pan dostać kartę pacjenta aby pokazać
ją nowemu terapeucie. Reszta kwestii niestety nie jest zrozumiała. Pozdrawiam
Witam, oczywiście może Pan tak zrobić. Zachęcam do rozmowy z terapeutą o wątpliwościach, oraz o swoich zamiarach. Przekazanie karty jest oczywiście możliwe, jednak noże być zbędne w perspektyw nowego "prowadzącego".