MORFOLOGIA - OCENA WYNIKÓW BADAŃ

5 odpowiedzi
Witam. Proszę o opinię odnośnie wyników badań morfologii. Dla uszczegółowienia dodam, że jestem kobietą w wieku 21 lat.
PDW 18,7 (norma 9,6-16,2)
MPV 13,3 (norma 9,4-12,5)
P-LCR 52,3 (norma 19,1-46,6)
Monocyty 10,8 (norma 2,0-10,0).
Reszta wyników w normie.

Dla dodatkowych informacji dodaję wyniki
Płytki krwi: 198 (norma 150-400).

Czy może mi coś dolegać? Prosze o opinie, co oznaczaja powyzsze wyniki.
Drobne odchylenia od statystycznie ustalanej normy nie muszą świadczyć o jakiejkolwiek chorobie. Oceniamy Pacjenta jako całość a nie jego pojedynczy wynik morfologii.

Dzień dobry,
Jeśli pozostałe wyniki morfologii są prawidłowe (hemoglobina, erytrocyty (krwinki czerwone), leukocyty, hemaotokryt) - to załączone wyniki nie stanowią informacji o nieprawidłowości mającej znaczenie kliniczne
Pozdrawiam,
Marta Serwańska-Świętek
Drobne odchylenia od normy dotyczą dodatkowych parametrów morfologii krwi - najprawdopodobniej zupełnie bez znaczenia. Poroponuję powtórzyć badanie za 3 do 6 miesięcy.
Witam. Pani wyniki póki co nie wskazują na żadne konkretne rozpoznanie, nie mniej jednak wskazana byłaby kontrola morfologii w celu oceny ewentualnej progresji/normalizacji zmian.
Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry, wyniki nie wskazują na jakieś poważne zaburzenia. Wynik nie jest pełny, dodatkowo wyniki laboratoryjne to tylko badania dodatkowe i należy je oceniać w kontekście dolegliwości/chorób i badania przedmiotowego. Wskazana jest konsultacja z lekarzem rodzinnym/internistą w celu oceny zebranych wyników i ew. badania przedmiotowego.