Moja Żona bierze sertagen 200 mg na natrętne myśli po jakim czasie będzie poprawa?
4 odpowiedzi
Moja Żona bierze sertagen 200 mg na natrętne myśli po jakim czasie będzie poprawa?
Dzień dobry, zazwyczaj poprawa powinna być odcziwalna po 3-4 tygodniach stosowania. W przypadku -natrętnych myśli (obsesji) najlepiej jest łączyć leczenie farmakologiczne z psychoterapią.Pozdrawiam Agnieszka Gałańczuk

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry,
lek Sertagen może być przyjmowany z powodu różnych zaburzeń natury psychicznej. Generalnie odczuwalna poprawa powinna nastąpić po 3-5 tygodniach przyjmowania leku. Ważne: odczuwalna poprawa nie oznacza od razu dużej zmiany.
Jeśli lek jest przyjmowany z powodu zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych to leczenie farmakologiczne nie spowoduje zatrzymania natrętnych myśli. Może ono jedynie pomóc w zmniejszeniu napięcia. Przy tych zaburzeniach niezbędne jest leczenie farmakologiczne na stałe połączone z regularną psychoterapią.
Jeśli lek jest przyjmowany z powodu depresji to faktycznie z tygodnia na tydzień; z miesiąca na miesiąc Pana żona powinna czuć się coraz lepiej. Nadal zachęcam do terapii ale nie jest już ona absolutnie konieczna.
Sertagen jest również przepisywany przez lekarzy z powodu stresu pourazowego. W tej sytuacji również polecam psychoterapię jako nieodłączny element.
Psychoterapię lub wstępna konsultację można odbywać online i/lub stacjonarnie.

Witam, jest to kwestia indywidualna. Nie mniej zachęcam do konsultacji psychoterapeutycznej w miejscu zamieszkania żony. Ponieważ przepisane leki są skierowane do konkretnej grupy pacjentów. Farmakoterapia z psychoterapią dadzą kompleksowe wsparcie.Pozdrawiam

Osobiście jestem przeciwny w ogóleleczeniu zaburzeń typu OCD środkami farmakologicznymi. Naturalnie zdarzają się wyjątkowe przypadki.
Jednak i wtedy psychoterapia powinna ruszyć razem z farmakologię
a nie po kilku tygodniach.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.