Moja przyjaciółka po 4 latach "bycia w szafie", postanowiła powiedzieć rodzicom, że jest lesbijką. R

3 odpowiedzi
Moja przyjaciółka po 4 latach "bycia w szafie", postanowiła powiedzieć rodzicom, że jest lesbijką. Rodzice ogólnie ją wsparli, jednak po pewnym czasie sytuacja zrobiła się napięta. Jej tata powiedział, że nie potrafi o tym zapomnieć i że go to przytłacza. Ich relacja bardzo się pogorszyła. Mimo tego oboje rodziców wyraża chęć naprawienia atmosfery, jednak nie umieją sobie z tym poradzić sami. Wszyscy wyrazili chęć na wspólną terapie. Stąd moje pytanie: Czy znajdzie się psycholog/ psychoterapeuta, który przyjmie ich na rozmowę? Chodzi o poradzenie sobie przez nich z sytuacją, naprawienie relacji i wytłumaczenie, że homoseksualizm nie jest chorobą, a moja przyjaciółka to nadal ta sama osoba. W razie odzewu w komentarzu, bardzo prosiłabym również o ustosunkowanie się do tematu homoseksualizmu. Przynajmniej w dwóch zdaniach. Nie chciałabym polecić przyjaciółce kogoś, kto pogorszy sytuację np. ze względu poglądów osobistych. Uprzejmie dziękuję, za każdy odzew.
Miałam klientek z podobnym tematem. Zakonczene terapię było skuteczne.
Może zaprosić wszystkich na terapię rodziną. Myślę że potrzebne będzie kilka spotkań (osobno z rodzicami i z klientem), a potem wspólnie, ale to się okaże po pierwszym wizyte. Zapraszam do kontaktu najpierw telefonicznie. Pozdrawiam Ludmiła Poliakova.

Dzień dobry, "coming out" to nierzadko punkt zwrotny dla całej rodziny i źródło niepotrzebnego stresu, który można jak najbardziej przepracować. Stres na górkę spowodowany jest tym, że wiedza na temat prawidłowego rozwoju psychoseksualnego człowieka (w tym na temat homoseksualizmu) nadal nie jest powszechna w naszej kulturze. Powoduje to mimo częstej troski i miłości rodziców wdzieranie się do relacji wielu mitów oraz błędnych przekonań na temat własnego dziecka. Jeżeli Państwo wyrażą chęć, zapraszam zarówno na terapię online jak i konsultację stacjonarną. Tę sytuację warto jak najszybciej zażegnać. Pozdrawiam serdecznie, Julia Krawczyk
Sugeruję wizytę: Psychoterapia online - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Zapraszam.