moja partnerka wraca do tych samych zdarzen juz przed 2a nawet 3 lat i powtarza jedno i to samo i je

5 odpowiedzi
moja partnerka wraca do tych samych zdarzen juz przed 2a nawet 3 lat i powtarza jedno i to samo i jest bardzo agresywna do mojej osoby chociaz jej nic nie robie
Trudno odpowiedzieć na niezadane pytanie. Na pewno nie jest to nerwica natręctw. Pozdrawiam.

Nie zadał Pan pytania, ale wyobrażam sobie, że nie rozumie Pan dlaczego partnerka wspomina wydarzenia, które dla Pana dziś już nie są tak ważne. Co więcej reakcja jej jest nieprzyjemna.
Jeżeli oczekiwałby Pan pomocy w tej kwestii to pewnie należałoby zacząć od tego jakiego rodzaju byly te wydarzenia.
Jeżeli jest to np. Pana zdrada, to powracanie przez partnerke wynikac moze z niepogodzenia sie z tym co Pan zrobił.
Zachecam do wizyty u terapeuty par
Jest coś z czym partnerka się najprawdopodobniej nie pogodziła/ nie godzi. Aby przyjrzeć się temu skąd złość do Pana i czy to jest złość do Pana zachęcam do konsultacji dla par lub indywidualnej. Pozdrawiam.
Witam Pana,

niestety w oparciu o podane przez Pana informacje bardzo ciężko udzielić informacji. Domyślam się, że szuka Pan rozwiązania tej sytuacji, ponieważ jest dla Pana uciążliwa.
Bez wątpienia zdarzenie to, do którego powraca Pana partnerka, nie zostało przez nią przepracowane (nie pogodziła się z tą sytuacją). Kluczowe wydaje się być pytanie z czym jest ono związane. Ponieważ Pana partnerka eskaluje złość względem Pana domyślić się mogę, że sytuacja ta jest związana z Państwa związkiem. Jeśli tak jest ,zachęcam Państwa do szczerej rozmowy między sobą. Jeśli to nie pomoże, a problem związany jest z Państwa związkiem, zachęcam wstępnie do konsultacji ze specjalistą i ewentualnie podjęcia terapii pary/ indywidualnej. W trakcie takowych konsultacji mogą Państwo jasno określić problem, z którym się Państwo borykacie i podjąć kroki, aby to przepracować. Czasami nie jest potrzebna długotrwała psychoterapia, byt móc rozwiązać takowy problem.
Życzę Państwu wszystkiego dobrego i pozdrawiam,
Wolak Damian
Witam serdecznie,
Rozumiem, że opisana sytuacja jest dla Pana bardzo niekomfortowa. Wspomina Pan, że Partnerka jest agresywna pomimo tego, że obecnie nic jej Pan nie robi – słusznie, próbuje Pan zrozumieć dlaczego wciąż powraca ona do tych samych wydarzeń z przeszłości. Niestety nie sprecyzował Pan żadnego konkretnego pytania, a informacje, które zamieścił są dość mało konkretne przez co trudno mi jest szerzej wypowiedzieć się odnośnie danej sytuacji. Tamto wydarzenie, okazało się wyraźnie dla Pana Partnerki trudniejsze i nie domknęła jeszcze tej sytuacji. W pierwszej kolejności proponuję odbycie szczerej rozmowy. Obawiam się jednak, że podejmowali już Państwo takie kroki więc moją kolejną propozycją będzie konsultacja z psychoterapeutą. I tu już zależy od Państwa preferencji czy wybiorą Państwo psychoterapię indywidualną czy terapię dla par. Jeśli będzie to terapia indywidualna to zachęcam do podjęcia jej zarówno przez Pana jak i Partnerkę. Mam nadzieję, Państwu skutecznie rozwiązać tą sytuację. Pozdrawiam – Weronika Olszańska