Moja matka miewa wybuchy gniewu, wściekłości. Jestem prawie pewna, że wiem, dlaczego. Jest uzależnio

2 odpowiedzi
Moja matka miewa wybuchy gniewu, wściekłości. Jestem prawie pewna, że wiem, dlaczego. Jest uzależniona od leków psychoaktywnych. Kiedyś się w ten sposób nie zachowywała. Była to osoba do rany przyłóż. Teraz jej zachowanie jest bardzo zmienne. Wczoraj nakrzyczała na mnie zupełnie bez powodu. Odnosiła się do mnie bardzo niegrzecznie, chociaż nawet nie byłam winna. To nie był pierwszy raz. Jednak mam dość udawania, że pada deszcz, gdy jestem opluwana. Oczekuję, że matka mnie przeprosi za swoje wczorajsze zachowanie. Jednak ona wydaje się w ogóle nie mieć takiego zamiaru. Raczej nie uważa, żeby postąpiła źle. Jak mam się zachować? Czuję się urażona. Nie zostałam jednak przeproszona. Mam udać, że nic się nie stało i rozmawiać z matką, jakby nigdy nic? Czy mam być obrażona i czekać aż domyśli się, że powinna przeprosić? Obawiam się, że jeżeli zwrócę jej uwagę, że powinna mnie przeprosić, zareaguje gniewem i tylko pogorszę sprawę. Jej reakcje są nieprzewidywalne.
Witam, Mama prawdopodobnie nie jest świadoma swoich reakcji i zachowań jeśli występują na skutek zażywanych środków psychoaktywnych, dlatego warto zebrać się na odwagę i powiedzieć jej o tym że martwi Pani się o nią i o swoich odczuciach związanych z tą sytuacją. Pozdrawiam Jolanta Suchłabowicz

Witam serdecznie,

zalecam przyjrzeć się lekom jakie przyjmuje mama i zapoznać się z dodatkowymi informacjami czy jednym ze skutków ubocznych nie są nagłe zmiany nastroju i zachowania.. no i przede wszystkim porozmawiać z mamą i przedstawić jak bardzo martwią Panią jej zmienne nastroje i zachowania ..
wszystkiego dobrego ..