Moja mama ma cholesterol Całkowity 240 Cholesterol LDL 150 a nieHDL 185 wiek 57 lat czy wyniki są zł

2 odpowiedzi
Moja mama ma cholesterol Całkowity 240 Cholesterol LDL 150 a nieHDL 185 wiek 57 lat czy wyniki są złe?
Wyniki cholesterolu całkowitego (240) i LDL (150) wykraczają poza normy zalecane przez American Heart Association, a ponadto wynik cholesterolu nieHDL (185) także jest podwyższony. Te wyniki sugerują zwiększone ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.

Jednakże, warto pamiętać, że wyniki te powinny być interpretowane w kontekście innych czynników ryzyka chorób sercowo-naczyniowych, takich jak ciśnienie krwi, palenie papierosów, poziom aktywności fizycznej, dieta i historia chorób rodzinnych.

Jeśli nie został jeszcze wykonany, zaleca się wykonanie pełnej oceny ryzyka sercowo-naczyniowego, która uwzględnia powyższe czynniki ryzyka. Na podstawie tej oceny lekarz będzie mógł zalecić odpowiednie kroki w celu zmniejszenia ryzyka chorób sercowo-naczyniowych, w tym zmianę stylu życia, leczenie farmakologiczne lub dalsze badania diagnostyczne.

Dzień dobry, wyniki są nieprawidłowe - sugeruję udać się do lekarza i dietetyka klinicznego, aby móc wdrożyć plan żywieniowy. Pozdrawiam serdecznie