moja mama kilkukrotnie mówiła mi coś czego nie powinna przykład ostatnio powiedziała żebym zagłodził

3 odpowiedzi
moja mama kilkukrotnie mówiła mi coś czego nie powinna przykład ostatnio powiedziała żebym zagłodziła się na... tylko dlatego że byłam na nią zła bo nie była w stosunku do mnie sprawiedliwa. sama mówi że nie jest dobra matka ale wydaje mi się że wcale tak nie myśli. kiedy coś się dzieje mówi że sama robię sobie problemy i że trzeba być twardym w życiu. nie chce rozmawiać z nikim o moich problemach po prostu nie potrafię bo mam wrażenie że robię z tego jakiś wielki problem. czuje że mnie nie docenia, czasami chcę po prostu zniknąć. nie wiem co zrobić, nie chce z nią rozmawiać, ona nic nie da sobie nic wmówić. co mam zrobić żeby się tym nie przejmować
Słowa, które wypowiadamy w emocjach potrafią być bolesne, szczególnie w stosunku do osób, na których nam zależy. Trzeba pamiętać, że relacja między dwoma osobami jest zawsze obustronna i nie jesteśmy w stanie wejść do głowy drugiej osobie i nie wiemy, co aktualnie przeżywa. A może druga strona ma inne problemy, o których nie wspomina?
W takiej sytuacji warto skupić się na sobie i swoich emocjach. Może czas spędzony sama ze sobą da przestrzeń na zrozumienie siebie i tego o czym dokładnie była ta kłótnia?

Zgadzam się z Tobą, że matka nie powinna mówić rzeczy, o których piszesz. Rozumiem, jakie to może być dla Ciebie trudne do przyjęcia, ale i bolesne. Z tego co piszesz, wydajesz się być w tej trudnej sytuacji sama, oczekując pomocy właśnie od mamy – podczas gdy jej nie otrzymujesz.
Na pewno warto jest z kimś porozmawiać, kto Cię wysłucha, zrozumie, pomoże choćby dobrym słowem, ale także po prostu z Tobą pobędzie. Mam wrażenie, że tego Ci brakuje. Nie robisz „wielkiego problemu” gdy prosisz kogoś o pomoc i uwagę. To naturalne, że wszyscy mamy trudności, słabości i potrzebujemy bliskich ludzi, aby czasem nam pomogli. To zupełnie naturalne. Dobrze by było abyś znalazła osobę która Cię zrozumie, wysłucha z uwagą i troską ale i sprawi, że poczujesz się ważna.
Nie piszesz ile masz lat. Życzę Ci abyś znalazła na swoje drodze kogoś, kto Ci pomoże. Rozejrzyj się i zastanów kto w Twoim otoczeniu jest życzliwy i serdeczny. Pamiętaj: Twoje problemy są ważne. Ty jesteś Ważna.
Dzień dobry, napisała Pani "co mam zrobić aby się tym nie przejmować". Czyli słowa Pani mamy są dla Pani raniące i jej zachowanie wobec Pani. Pani mama jest bliską osobą dla Pani, nie obojętną - dlatego takie trudne emocje przeżywa Pani. Dobrym rozwiązaniem w Pani przypadku byłaby terapia (jeśli mama by się zgodziła to terapia rodzinna, jeśli nie to indywidualna dla Pani samej). Z psychologiem/psychoterapeutą mogłaby Pani nauczyć się różnych technik i metod przydatnych do rozmowy z mamą. Wsparcie psychologiczne w przypadkach takich jak ma Pani jest kluczowe, bo jak rozumiem Pani jest źle w tej sytuacji jaka jest w Pani życiu. Proszę pamiętać, że każda terapia ma na celu poprawienia jakości życia osoby zgłaszającej się na nią, a nie pogorszenia. Życzę Pani wszystkiego dobrego. Z wyrazami szacunku, Marcin Rybak