Moja corka masturbuje sie tak mocno ze robi aż krwiaki. Co mam zrobić ? Trwa to już od dluzego czasu

2 odpowiedzi
Moja corka masturbuje sie tak mocno ze robi aż krwiaki. Co mam zrobić ? Trwa to już od dluzego czasu.
Witam serdecznie. Dość mało danych, a temat bardzo delikatny, tym trudniej rzetelnie i wyczerpująco udzielić porady on-line. Dzieci często dotykają swoje miejsca intymne, oglądają, czasem przypatrują się innym z ciekawości, co jest naturalnym elementem procesu rozwoju psychoseksualnego.
Czasem przeżywają trudne emocje i masturbacja stanowi sposób ich odreagowania. Masturbacja jest wówczas objawem, a nie problemem samym w sobie.
Czasem może to być sygnał o nadużyciu, które zaszło, a nadmiarowa aktywność odzwierciedla ten fakt.
Warto udać się do dobrego psychologa dziecięcego.
Omówi z Panią problem, podpowie jak rozmawiać z dzieckiem, jak reagować oraz jak rozumieć te zachowanie.

Pozdrawiam serdecznie.

Witam serdecznie! Masturbacja dziecięca jest naturalnym objawem pojawiającej się ciekawości własnego ciała i zwykle nie stanowi problemu. To znaczy, że nie należy podejmować żadnych działań, mających na celu jej zatrzymanie. W opisanym przypadku wydaje się, że jej nadmiar, prowadzący do obrażeń fizycznych, może wskazywać na różne trudności lub nadmiar emocji, których doświadcza córka. Warto w takiej sytuacji udać się na konsultację do psychologa dziecięcego, który zbierze wywiad i ustali dalszą metodę postępowania. Pozdrawiam, KF.