Moja 4 letnia córka ma napady lęku. Wystarczy, że zniknę z zakresu jej wzroku a zaczyna potwornie pł

4 odpowiedzi
Moja 4 letnia córka ma napady lęku. Wystarczy, że zniknę z zakresu jej wzroku a zaczyna potwornie płakać, cała się trzęsie. Jeśli idziemy do znajomych (nie mówię o obcych osobach) nie odstępuje mnie na krok , nie bawi się z dziećmi bo boi się ze zniknę , cały czas utrzymuje się w bezpiecznej odległości aby mnie Widzieć . Dodam, ze kiedyś sypiała sama w pokoju, była kontaktowym dziexkiem. Wcześniej nie było takich problemów .prosze o pomoc
Szanowna Pani, aby pomoc warto by było postawić trafna diagnozę, i dojść do sedna skąd wziął się lęk separacyjny w Pani córce. Polecam udanie się do psychologa który zbierze dokładny wywiad i pomoże Pani w ustaleniu zakresu działań - być może będzie chciał się spotkać również z córka. Pozdrawiam, Magdalena Czech

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry. Warto zastanowić się, od kiedy pojawił się taki problem, co wtedy działo się w życiu Państwa rodziny. W tym celu proponuję Pani umówić się na konsultację z psychoterapeutą. W przypadku tak małych dzieci najważniejsze jest, by to rodzic był na konsultacji ponieważ dziecko nie może wziąć jeszcze odpowiedzialności za pracę nad sobą. Zwykle jeśli rodzice zmienią pewne postawy i zachowania, problem dziecka się uspokaja. Pozdrawiam, Justyna Wojciechowska
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
taki poziom lęku u 4-letniego dziecka nie jest zjawiskiem naturalnym. Warto skorzystać z konsultacji psychoterapeutycznej, najlepiej u terapeuty systemowego- pracującego z całymi rodzinami. U dziecka najwięcej zmian zależy od udziału w tym procesie rodziców i to Panstwo możecie córce najwięcej pomóc- oczywiście przy prowadzeniu i wsprarciu psychoterapeuty.
pozdrawiam
Barbara Matla
Droga Pani
Z Pani opisu wynika, że córeczka jest z Panią silnie związania. W wieku koło roku pojawia się lęk separacyjny, który jest naturalnym etapem rozwoju dziecka. Zanika on między 2 a 3 rokiem życia. Warto skorzystać z pomocy terapeuty, aby określić co mogło wpłynąć na utrzymanie się takiego lęku. Właściwie postawiona diagnoza i wskazówki do pracy z dzieckiem z pewnością pomogą Pani i córeczce uporać się z trudnościami.
Pozdrawiam Magdalena Kaczmarczyk

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.