Mój trzydziestoparo letni brat parę lat temu niestety zaczął brać amfetamine co skończyło się psycho

3 odpowiedzi
Mój trzydziestoparo letni brat parę lat temu niestety zaczął brać amfetamine co skończyło się psychoza amfetaminowa na którą już 4 razy był w szpitalu psychiatrycznym. Dlatego był już tyle razy po potem już w domu jak poczuł się dobrze to sam odstawial sobie leki i psychoza nawracala. Teraz bierze od około 2 lat zastrzyk u psychiatry i sytuacja była opanowana. Ale nie wiem czy przerasta go życie bo najlpier zaczęło się popijaniem alkoholu a teraz znowu zacząć cpac, twierdzi że to kontroluje. Ale obawiamy się żeby psychoza znowu nie wróciła. Proszę o radę jak z nim rozmawiać bo nie chce nas słuchać żeby przestał. I czy ten zastrzyk co bierze na te psychoze od kilku lat plus branie amfetaminy i alkohol to nie zabójcza będzie dawka dla niego?
Dzień dobry,
Polecam do przeczytania artykuł o tym jak skutecznie motywować osobę z problemem uzależnienia do leczenia, dostępny na moim profilu znanylekarz.pl W razie pytań zachęcam do umówienia się na wizytę.
Pozdrawiam
Agata Czaja-Michaud, psycholog, certyfikowany specjalista terapii uzależnień z 15 -letnim stażem

Dzień dobry, sam psychiatra tu niewiele pomoże. Należy się skontaktować z terapeutą. Twierdzenie że to kontroluje, jest na wyrost gdyż kontrola może mieć miejsce jedynie przez krótki okres czasu. Uważam że terapia w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień bedzie najlepszym rozwiązaniem.
Tomasz Janiczek, terapeuta uzależnień
Warto zmotywować brata do terapii w ośrodku stacjonarnym najlepiej takim który zajmuje się też leczeniem problemów psychicznych tzw podwójną diagnozą. Samo wyjście z uzależnienia jest już wyzwaniem a towarzyszące temu problemy psychiczne mogą sprawić że brat sobie nie poradzi. Polecam np: Monaru w Wyszkowie lub inne podobne. Jest tam wyspecjalizowana kadra oraz lekarz psychiatra który nadzoruje czy ścieżka leczenia farmakologicznego jest prawidłowa.