Mój problem zaczął się po śmierci bliskiej mi osoby. Po tym wydarzeniu popadłam w smutek i poczułam

4 odpowiedzi
Mój problem zaczął się po śmierci bliskiej mi osoby. Po tym wydarzeniu popadłam w smutek i poczułam jakby moje życie traciło sens. Jednak po miesiącach walki z samą sobą ból ustał. Mimo moich starań po 3 latach znowu zaczęłam czuć samotność. Jakbym była sama, nie miała nikogo. Miewam stany lękowe, zmiany nastrojów. Z trudnością nawiązuję kontakty. Nawet rozmowa z przyjaciółmi potrafi być dla mnie trudna. Coś jakby blokuje mi otwarcie się przed innymi. Popadam w lenistwo i bywają chwile kiedy nie mam ochoty na wchodzenie z domu. Jakie podłoże mają moje problemy? Czy terapia jest mi potrzebna?
Dzień dobry,
problem jaki Pani opisuje, jak najbardziej jest wskazaniem do konsultacji z psychologiem. Wizyta u terapeuty mogłaby Pani pomóc w zrozumieniu podłoża opisanych przez Panią problemów. Dla mnie osobiście rzetelna diagnoza bez spotkania z Panią i pogłębionego wywiadu klinicznego, nie byłaby możliwa. Zachęcam Panią do znalezienia terapeuty i osobistego spotkania. Pozdrawiam. Katarzyna Zalewska

Dzień dobry. Psychoterapia jak najbardziej może Pani pomóc. Być może Pani stan związany jest z nie przepracowaną reakcją na śmierć bliskiej osoby, być może ma związek z innymi doświadczeniami w Pani życiu. Aby móc określić źródło i sposób, w jaki można sobie radzić z tym problemem, poTrzebna jest konsultacja z psychoterapeutą, który następnie wybierze metodę i kierunek pracy. Pozdrawiam, Justyna WojciecHowska
Sugeruję wizytę: Psychoterapia indywidualna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam Panią. Psychoterapia może być bardzo pomocna w poradzeniu sobie z opisanym przez Panią problemami, tak więc zachęcam do jej podjęcia. Pozdrawiam Serdecznie Alicja Giezek
Witam. Warto sprawdzić czy psychoterapia byłaby dobrym rozwiązaniem dla Pani problemów. Kilka spotkań da Pani obraz tego, co się z Panią dzieje i będzie Pani mogła podjąć decyzję czy pomóc sobie w ten sposób. Proszę się nie wahać. Pozdrawiam