Mój problem pojawił sie w kwietniu pewnego razu gdy byłem u znajomej zmierzylem cisnienie które poka

2 odpowiedzi
Mój problem pojawił sie w kwietniu pewnego razu gdy byłem u znajomej zmierzylem cisnienie które pokazało 140/90 wystraszylem się za kazdym razem bylo wyższe od tego czasu zaczął się mój problem cisnienie zacząłem mierzyc po 30-40razy dziennie raz za razem za każdym razem bylo wyzsze wpadlem w paranoje mierzenia stałem się nerwowy do tego doszły lęki. Pewnego dnia bylem u lekarza rodzinnego cisnienie 150/90 puls 129 odrazu przy zalozeniu aparatu na reke czuje jak mi cisnienie idzie do góry dostałem skierowanie do szpitala wykonano mi EKG, USG jamy brzusznej markery sercowe, badania na tarczyce, próby watrobowe, CRP, OB cała morfologie, żelazo, cholesterol, potas, magnez, wapn, sód, glukoze wszystkie badania idealne jefynie potas norma 3,5-5 ja miałem 3,64 dostałem potas oraz magnez w szpitalu powiedziano mi że skoki ciśnienia i szybszy puls jest spowodowany nerwica i radzono mi bym zaprzestał mierzenia ciśnienia bo się nakrecam. Jednak ciagle dostaje ataków nerwicy ciągle wyszukuje jakis chorób u siebie lek o zdrowie towarzyszy mi niemal cały czas. Gdy dostaje ataku drżą mi rece nogi odrazu przyspiesza puls oraz skacze cisnienie czuje ucisk w klatce nogi mam jakz waty podczas takich atakow wzywalem pogotowie które przyjezdrzalo gdy zostałem zbadany mam podwyzszone cisnienie i puls ktory po 15minutach spada. Co 2 tygodnie chodzę do lekarza rodzinnego bada mnie EKG i wszystko wporzadku jedynie puls przyslieszony i podniesione cisnienie ze stresu bo nawet taka sytuacja mnie denerwuje. Po powrocie do domu cisnienie spada. Wieczorem i rankiem puls ok 70 cisnienie w granicy 110-120/70-80. Oprucz tego ciagle czuje pulsowanie mięśni raz na brzuchu za moment na ręce później na nodze. Czy to jest nerwica? Zaczalem terapię u psychologa dopiero 3 wizyty w sytuacjach gdy czuje lęk i zdenerwowanie biore doraźne relanium 2mg po ktorym sie uspokajam i wszystko wraca do normy.
Zalecam psychoterapię, bo jest Pan na najlepszej drodze do hipochondrii...

Dzień dobry.
Opisał Pan swoje objawy i poprzez objawy Pan na siebie aktualnie patrzy. Nie podał Pan innych ważnych informacji o sobie: ile ma Pan lat, jak czuje się Pan w życiu, czy jest Pan zadowolony czy nie, jaką ma Pan pracę, relacje z ludźmi, bliskie relacje itd. Objawy, które Pan opisuje są wyrazem, sygnałem, że coś się dzieje w Pana życiu (też psychicznym). Skupia się Pan na objawach a to tylko palec wskazujący księżyc. Co jest tym "księżycem"? Czego Pan nie widzi a co jest mianownikiem wszystkich objawów?. Te objawy mają sena, znaczenie - w Pana życiu i sytuacji. Skupia się Pan na sygnale a nie na komunikacie. Bardzo dobrą decyzją było podjęcie psychoterapii, tylko w psychoterapii ma Pan szansę odczytać ukryty komunikat objawów (czyli: o co tak naprawdę mi chodzi a czego nie dopuszczam do świadomości). Psychoterapia musi trwać, nie wystarczą w takim przypadku 3 miesiące terapii. Odkrywanie siebie wymaga czasu. Ale warto. Leki (a zwłaszcza relanium) uzależnią Pana psychicznie - nawyk brania tabletki gdy poczuje Pan napięcie. I niedługo może mieć 2 problemy - uzależnienie od leków i nerwicę. Jeśli myśli Pan o farmakoterapii to tylko pod kierunkiem psychiatry. Celem jest nie - pozbycie się objawów, tylko zrozumienie ich - a wtedy same miną. Powodzenia. Alina Krzekotowska Gdańsk