Mój problem jest bardzo złożony. Mam 28 lat. Od początku moje życie jest zupełnie inne niż standardo

5 odpowiedzi
Mój problem jest bardzo złożony. Mam 28 lat. Od początku moje życie jest zupełnie inne niż standardowe. Mieszkałem z rodzicami w relacji takiej, że ojciec rządził, a matka była osobą bezrobotną. Utrzymywałem kontakt z babcią od strony mamy. Ojciec nie utrzymywał kontaktu z rodzicami mamy. Wigilię spędzaliśmy zawsze w trójkę. W domu nie było miłości. Nie miałem kolegów ponieważ mieszkałem 30km od szkoły. Wakacje były dla mnie koszmarem. W wieku 20 lat zostałem ojcem. Nie mam kontaktu z nikim ze swojej rodziny. W dorosłym życiu nie mam przyjaciół. Jestem pracoholikiem, pracuję ok 280h w miesiącu co powoduję, że małżeństwo się sypie. Kontakt z synem jest zły, nie ma więzi. Jestem uzależniony od masturbacji która niszczy moje życie. Nie mam odwagi udać się na terapię, a czuję, że sam nie dam rady. Mam dziwne odchylenie sexualne zawiązane ze słowem tyłek. To słowo powoduję we mnie podniecenie.
Pomimo opisanego braku odwagi do udania się na terapię właśnie do tego serdecznie Pana zachęcam. Opisuje Pan mechanizm uzależnienia od masturbacji, która powstała jako sposób radzenia sobie z trudnymi emocjami (oczywiście w uproszczeniu, Pana wiadomość jest krótka, a Pana doświadczenia 28 lat życia). Potrzebny jest seksuolog zajmujący się kwestią uzależnienia od seksu/masturbacji. Terapia nie jest oczywiście miłym spotkanie przy kawie, ale warto podjąć pracę, aby poprawić jakoś swojego życia. Jeszcze raz zachęcam. Pozdrawiam!

Dzień dobry,
pisze Pan, że nie ma odwagi udać się na terapię, a jednak poszukuje Pan pomocy, która może Pana tam zaprowadzić. Terapia może Panu pomóc rozwiązać trudności, z jakimi się Pan samotnie obecnie mierzy. Terapeuta z ukierunkowaniem seksuologicznym rozpyta nie tylko o Pana historię, lecz również poruszy kwestie obecnych relacji z synem i partnerką. Dodatkowo, dzięki psychoedukacji, może rozwiać Pana wątpliwości czy dylematy związane z tzw. uzależnieniem od masturbacji. Niekiedy osoby posługują się takim określeniem, zaczerpniętym z języka potocznego, a niekoniecznie musi to mieć miejsce w ich przypadku. Trzeba zatem dzięki wywiadowi ustalić, z czym mamy do czynienia. Zrozumienie Pana trudności i ich stopniowe rozwiązywanie, przy Pana motywacji, może przenieść się na bardziej adaptacyjne funkcjonowanie w teraźniejszości i zaprocentować pożądanymi zmianami. Proszę zatem przemyśleć kolejny krok, jakim jest skorzystanie ze wsparcia specjalisty.
Z uszanowaniem,
dr Monika Gmurek

Dzień dobry, mam nadzieję że odważy się Pan jednak udać do terapeuty. Gorąco Pana do tego zachęcam. Problemy, o których Pan pisze trudno jest rozwiązać samemu. Myślę, że w Pana życiu było i jest dużo samotności i zapewne to utrudnia zaufanie specjaliście. Proszę pamiętać, że terapeuta nie jest po to aby Pana oceniać ale aby pomóc rozwiązać problemy. Myślę, że warto spróbować.
Pozdrawiam serdecznie, Emilia Szymanowicz
Kazdy, Kto szuka dla Siebie rozwiązań, ma szanse znaleźć, przy założeniu, że wykonana pierwszy i następny krok.
Co jest dla Pana następnym krokiem?
Trudność już Pan opisał, to teraz czas na..
Czy już Pan wie, na co jest Pan gotowy?
Polecam psychoterapię.
Sugeruję wizytę: Psychoterapia indywidualna - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam Pana serdecznie,

kończąc swoje zapytanie zauważa Pan sam, że nie da Pan rady. Jednocześnie nie chciałby Pan podjąć terapii, która tutaj wydaje się być kluczowa, aby mógł Pan się uporać z zaistniałymi problemami. Być może temat seksualności, miłości, uczuciowości jest dla Pana tematem ciężkim i ciężko będzie się Panu otworzyć, nie mniej jednak bardzo wielu ludzi ma różnego rodzaju problemy i przychodzi czas, gdy chcą stawić im czoła. Być może to jeszcze nie ten czas dla Pana, chociaż zachęcam do przełamania się chociaż na jedną wizytę konsultacyjną u seksuologa- psychoterapeuty, która daje już jakiś obraz jak takie spotkania wyglądają. Na Pana stan obecny bez wątpienia kluczowe znaczenie ma Pana dzieciństwo, o którym sam dużo Pan pisze. W chwili obecnej uciekł Pan w obszar pracy, zauważa Pan jednak sam, że ma to bardzo duży wpływ na Pana sytuację rodzinną.

Odnośnie masturbacji należałoby zebrać szerszy wywiad i zobaczyć jaką ona u Pana pełni funkcję (tzn. czy pojawia się np. w celu odreagowania sytuacji stresowych, czy powiązana jest z pornografią, od jak dawna ona występuje).

Terapia na pewno Panu nie zaszkodzi, a przynieść może nie tylko poczucie ulgi, ale również pomóc w uporaniu się z powstałymi problemami.

Życzę Panu odwagi, bo warto byłoby, aby zechciał Pan sobie pomóc.
Damian Wolak