Mój partner w ciągu miesiąca zdradził mnie kilkukrotnie z tą samą kobietą i przyznał się dopiero, gd

2 odpowiedzi
Mój partner w ciągu miesiąca zdradził mnie kilkukrotnie z tą samą kobietą i przyznał się dopiero, gdy ja się o to zapytałam. Nie było to trudne do zauważenia, bo ta kobieta już w sumie na moich oczach go uwodziła, ale myślałam, że to tylko jednostronne. Powiedział, że nie miał odwagi powiedzieć, wstydził się i bał, że będę przez to cierpieć, że chciał skończyć, bo wiedział, że to złe i nie fair.
Jesteśmy razem 4 lata, było lepiej i było gorzej, ale zawsze mogliśmy porozmawiać, wyjaśnić i być razem drużyną. Ale gdy próbowałam rozmawiać o braku seksu, to on się zamykał mówiąc, że "wszystko jest ok". Teraz, po zdradzie, gdy wreszcie zaczął ze mną więcej o tym rozmawiać, przyznał, że to wszystko się zaczęło, gdy zaczął siebie nienawidzić i że czasem musiał kilkukrotnie dziennie się masturbować i potem nie miał nawet siły na seks ze mną, a tamta kobieta po prostu sama z siebie spełniała jego różne marzenia seksualne, których ja nie spełniałam (nie wiedziałam nawet, że takie ma, bo nie mówił o nich). Powiedział, że czuł się z nią dobrze, bo nie musiał o niczym rozmawiać i ten seks "sam się jakoś dział".
Moje zaufanie do niego jest aktualnie zerowe, nie rozumiem absolutnie jego problemu, z którego to wszystko powstało, ale przed zdradą byłam z nim szczęśliwa i czułam się dobrze w tym związku. On zarzeka się, że mnie kocha, że nigdy nie myślał o mnie źle i nie chciał wyrządzić mi krzywdy, że chce być ze mną, jeżeli w ogóle ja chcę jeszcze z nim być. Czy w takiej sytuacji jest w ogóle nadzieja, że nasz związek może przetrwać? Czy terapia dla par może pomóc w takiej sytuacji?
Dzień dobry
Przeżywa Pani trudny czas, zdrada, utrata zaufania, to musi być bardzo bolesne.
Terapia par jak najbardziej ma sens, jeśli tylko partner również jest na nią otwarty i gotowy. Proszę poszukać doświadczonego terapeuty par, często takie osoby pracują z ko-terapeutą. Natomiast jeden terapeuta nigdy nie powinien pracować indywidualnie z osobami z pary. Gdyby partner nie był otwarty na terapię, prosze poszukać wsparcia i terapii indywidualnej dla siebie. Bardzo serdecznie pozdrawiam, Kasia Kuśnierz

Dzień Dobry, wiele w Pani wypowiedzi wskazuje, ze to Pani partner potrzebuje być może wsparcia psychoterapeuty. Sugeruje porozmawiać z partnerem na ten temat. Pozdrawiam ciepło w ten grudniowy dzień.