Mój chłopak ogląda nagie kobiety w internecie. Ja jasno określiłam granicę w związku, więc nie ogląd

3 odpowiedzi
Mój chłopak ogląda nagie kobiety w internecie. Ja jasno określiłam granicę w związku, więc nie ogląda filmów dla dorosłych, jednak twierdzi, że oglądanie wyzywających filmików nie jest niczym złym i nie mam prawa się czuć przez to źle. Nie chodzi tutaj o brak pewności siebie, bo jestem pewną siebie i ładną kobietą. Co mam zrobić? Dlaczego on nie szanuje moich granic?
Dziękuje za podzielenie się swoim doświadczeniem. Myślę, że warto przyjrzeć się myślom jakie pojawiają się w związku z daną sytuacją i tego jak na Panią wpływają.
Sądzę, że szczera rozmowa i wytłumaczenie partnerowi z czego wynika owa granica może w jakiś sposób pomóc mu zrozumieć Pani punkt widzenia.
Życzę wszystkiego dobrego :)
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 140 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

To trudna sytuacja, w której Pani się znajduje, i rozumiem Pani frustrację oraz uczucia, które towarzyszą odkryciu, że Pani chłopak nie przestrzega jasno określonych granic w związku. To, że Pani określiła swoje granice, jest bardzo ważne, a ich szanowanie przez obie strony stanowi podstawę zdrowej relacji.

Komunikacja jest kluczowa w rozwiązywaniu tego rodzaju konfliktów. Może warto zorganizować spokojną i szczegółową rozmowę z Pani partnerem, aby wyjaśnić, dlaczego ta kwestia jest dla Pani tak ważna i jakie emocje wywołuje jego zachowanie. Wyjaśnienie, że chodzi o szacunek dla Pani granic, a nie o brak pewności siebie czy zazdrość, może pomóc mu lepiej zrozumieć Pani perspektywę.

Oto kilka kroków, które mogą pomóc w tej rozmowie:

1. Wyraźne określenie uczuć: Może Pani wyjaśnić, jakie dokładnie uczucia wywołuje u Pani jego zachowanie i dlaczego to jest dla Pani problemem. Jest to ważne, aby unikać zarzutów, a skupić się na wyrażaniu własnych uczuć i doświadczeń.Dajcie sobie nawzajem szansę na wyrażenie swoich myśli i uczuć. Może się okazać, że Pani partner nie zdawał sobie sprawy z wpływu swojego zachowania na Pani samopoczucie.

2. Wspólne ustalenia: Jeśli Pani partner zrozumie Pani punkt widzenia, mogą Państwo razem ustalić, jakie zachowania są akceptowalne w Pani związku. To może wymagać kompromisu z obu stron.

3.Ustalanie konsekwencji: Jeśli Pani partner nie zgadza się z Pani granicami, ważne jest, aby przemyśleć, co to oznacza dla Pani i Pani związku. Czy jest to coś, z czym może Pani żyć, czy jest to dla Pani kwestia zasadnicza?

5. Wsparcie zewnętrzne; Rozważenie terapii par, jeśli rozmowy na własną rękę nie przynoszą rezultatu, może być dobrym krokiem. Terapeuta może pomóc w lepszym zrozumieniu swoich potrzeb, emocji i w efektywniejszej komunikacji.

Pani potrzeby i granice są ważne, i zasługują na szacunek. Mieć jasne granice i oczekiwania w związku to zdrowa postawa, a ich szanowanie przez obie strony jest kluczowe dla trwałości i szczęścia w relacji.
Każda osoba ma swoje granice i potrzeby, które należy szanować w zdrowym związku. Komunikacja jest kluczowa - wyraźnie określiłaś swoje granice, a on powinien to uszanować. Jeśli czujesz, że twoje granice są lekceważone, ważne jest, abyś ponownie porozmawiała z partnerem i wyjaśniła mu, jakie zachowania sprawiają, że czujesz się nieswojo. Dobrze jest również zastanowić się, czy wasze wartości i oczekiwania odnośnie związku są zgodne. Warto zastanowić się, czy sytuacja ta może być spowodowana jakimiś głębszymi problemami, takimi jak brak szacunku czy różnice w postrzeganiu intymności i granic. Może warto zgłosić się do specjalisty, który pomoże wam lepiej zrozumieć siebie nawzajem i znaleźć rozwiązanie, które będzie dla was obojga satysfakcjonujące. Pamiętaj, że twój komfort i dobrostan emocjonalny są kluczowe, więc nie wahaj się chronić swoich granic, nawet jeśli partner nie dostrzega ich w ten sam sposób :) Pozdrawiam