Moj brat ma nastepujacy problem. Od miesiaca nie moze spac. Usypia nad ranem i spi tylko pare godzin

6 odpowiedzi
Moj brat ma nastepujacy problem. Od miesiaca nie moze spac. Usypia nad ranem i spi tylko pare godzin. Jest caly czas zdenerwowany nie jestem psychologiem ale zachowuje sie jakby mial nerwice. Po nieprzespanej nocy skarży sie na bole glowy a nawet serca. W nocy zamiast lezec w lozku chodzi po domu i nie moze sobie znalezc miejsca. Noe wiem co sie z nim dzieje dlatego bardzo prosze o porade. Ma 28 lat. Kawaler. Pracuje. Bardzo prosze o odpowiedz.
Witam serdecznie, napierw prosze polecić bratu konsultacje z lekarzem rodzinnym i zrobienie podstawowych badań. Następnie lub w tym samym czasie zaproponować bratu konsultację z psychologiem, celem ustalenia być może przyczyny wewnętrznej problemów ze snem.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry,
Przyczyn zaburzeń snu jest bardzo wiele. Stres, zmiana tryby życia, nagłe zmiany, problemy zdrowotne i itd. Dlatego warto zachęcić brata, aby udał się na konsultację do psychologa albo lekarza pierwszego kontaktu, którzy pomogą ustalić przyczynę zaburzeń snu i pomogą znaleźć rozwiązanie dla zaistniałej sytuacji.
Pozdrawiam serdecznie
Anna Arciuch
Dobry Wieczór Pani/Panu

Z Pani relacji domniemam, że Pani/Pana Brat doświadcza symptomów, które mogą być odpowiedzią Jego organizmu na ostry/przewlekający się stres.
Zachęcałabym Pani/Pana Brata do konsultacji psychologicznej/psychoterapeutycznej, celem diagnostyki i leczenia.

Z przesłaniem dla Pani/Pana i Brata Tego, Czego teraz najbardziej potrzebujecie,
Objawy, które Pani przytacza, mogą mieć różne przyczyny. Od zaburzeń lękowych i depresyjnych, związanych ze stresem, przez przyjmowanie substancji pobudzających, styl życia i nawyki, po zaburzenia i choroby somatyczne. Przed ustaleniem strategii pomocy/ planu leczenia niezbędna jest dokładna diagnoza. Rekomenduję wizytę u lekarza pierwszego kontaktu , a po wykluczeniu przyczyn somatycznych konsultację psychologiczną.
Witam,
Problemy ze snem mogą wynikać z przeżywania przeróżnych, emocjonalnych napięć i rozterek. W terapii można dowiedzieć się, czego te troski dotyczą, jednak bez dłuższej rozmowy nie da się tego ustalić. Bóle głowy również mogą być związane‎ z nieprzespanymi nocami i wewnętrznymi, emocjonalnymi napięciami, których doświadcza Pani brat. Kołatania serca to jeden z objawów nerwicowych (przy wykluczeniu innnych o podłożu somatycznym), ale na podstawie tak niepełnego wywiadu nie można postawić jednoznacznej diagnozy nerwicy. Prosi Pani o radę, więc jedyne co mogę zasugerować to zaproponowanie bratu konsultacji u psychologa/ psychoterapeuty w celu ustalenia przyczyn wyżej wymienionych problemów i ustalenie planu leczenia.
Pozdrawiam serdecznie,
D. Radomska-Talar
Dzień dobry,
objawy opisane wyżej mogą być spowodowane różnorodnymi zaburzeniami, między innymi lękowymi lub depresyjnymi lub przewlekłym stresem. Zawsze jednak należy wykluczyć zdrowotne podłoże takich zmian- np. zaburzenia hormonalne. Zalecałabym wizytę u lekarza ogólnego celem przeprowadzenia podstawowych badań laboratoryjnych. Jeśli brat skarży się na złe samopoczucie lub inne dolegliwości o podłożu psychologicznym, sugerowałabym również wizytę u psychologa.
Pozdrawiam serdecznie,
Maja Kaniewska
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.