Mój brat ma 31 lat i choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Od urodzenia jezdzi na wozku, ma całkow

1 odpowiedzi
Mój brat ma 31 lat i choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Od urodzenia jezdzi na wozku, ma całkowicie sparalizowane nogi a rece w polowie, mozgowy rozwuj jest prawidlowy. Przez jakis czas mial spotkania w osrodku z pania rehabilitant ktore mo pomogly w jakims stopniu (bardziej trzymal rownowage, lewa ręka ktora sie posluguje byla bardziej sprawna). Pozniej przestal tam jezdzic i zaczal cwiczyc na wlasna reke. Wykonywal dziennie wiele wiecej cwiczen na rece niz z Pania rehabilitant. Pewnego dnia reka lewa zaczela byc caraz bardziej nie wladna, wszyscy mysleli ze to naciągnięcie lub przecwiczenie, lecz minelo 3-4 miesiace i wladza w reku nie wraca. Jest tak zle ze nawet łyżki nie jest w stanie utrzymac, nie jest w stanie robic rzeczy ktore do tej pory robil sam (jesc, pic, trzymac telefon itp.). Mieszkamy w powiecie sokołowskim i niestety nie ma tu nikogo kto moglby poradzic co robic. Jakie moga byc przyczyny takiego zaniku i jak z tym walczyc?
Szanowna Pani,

biorąc pod uwagę tylko krótką informację na temat braku postępów pacjenta mimo podtrzymywanej we własnym zakresie rehabilitacji, zachęcam do skontaktowania się ze specjalistą w innym powiecie i wykonania dodatkowych badań. Mam przekonanie, że brak jakichkolwiek działań na kilka tygodni nie jest sprzyjający dla pacjenta. Często przeprowadzenie konsultacji pozwala pacjentowi zrozumieć więcej i wprowadzić takie formy pracy z samym sobą, które pozwolą mu zrobić kolejny krok do przodu. Badania wykluczą bądź dają odpowiedz na nurtujące Państwa pytania. Zachęcam do podjęcia działań w tym zakresie.

Z poważaniem, dr Marzena Major