Mój 10 miesięczny synek ma zapalenie ucha .. dostał antybiotyk plus do tego zbijam mu gorączkę paracetamolem . Od pierwszej dawki antybiotyku moje dziecko cierpi na bezsenność . Ani ja chwile nie zmrozyl oka w nocy i w dzień na dodatek jak próbuje go położyć czy to w łóżeczku czy do zmiany pieluszki ( dodam ze ma biegunkę od 2 dni ) nie chce leżeć ani na moment na płasko a do poduszki nie nauczony . Co robić ?? A druga sprawa odrzucił całkowicie posiłki mleczne jak i normalne jedynie co zje to biszkopty i owoce .. jak to zadziała na antybiotyk ?? Próbuje z nim walxzyk zeby cokolwiek zjadł ale na marne .. płacz spiki , nic nie pomaga , zawsze jadł normalnie .
Witam. jestem zwolennikiem konsekwencji - jeżeli zdecydowała się pani na podawanie antybiotyków należy tę terapię dokończyć a lekarz który zaordynował tę terapię powinien Pani pomóc w sytuacji opisanych przez Panią objawów. Warto pamiętać, że w przebiegu infekcji i stosowania antybiotyków właściwe pojenie jest niezwykle ważne. Proszę się nie martwić, po ustąpieniu infekcji apetyt u Pani dziecka powróci. Na koniec dodam że w przebiegu infekcji można stosować leki naturalnego pochodzenia. Pozdrawiam Dr J.Czelej

dr n. med. Danuta Myłek
dr n. med. Danuta Myłek
Alergolog, Dietetyk, Dermatolog
Warszawa
Mądre dziecko. Wie instynktownie ze nie jest małym cielaczkiem dla którego mleczko krówki jest najlepsze a już niekoniecznie dla małego człowieka. Proszę przeanalizować kilka rzeczy: czy był karmiony piersią czy źywi go Pani zgodnie z najnowszymi zasadami źywienia. Błędy żywienia w najwcześniejszych okresie źycia dziecka- to najczęstszą przyczyną stanów zapalnych ucha tak infekcjach jak i niejnfekcyjnych. Patrz ksiąźka Oswoić alergie gdzie drobiazgowo o tym piszę.

Specjaliści w zakresie leczenia: zapalenie ucha

Wojciech Kurnicki

Wojciech Kurnicki

Laryngolog

Białystok

Renata Kopta

Renata Kopta

Laryngolog

Kraków

Stanisław Dyła

Stanisław Dyła

Laryngolog

Łódź

Katarzyna Karczewska - Dudziec

Katarzyna Karczewska - Dudziec

Laryngolog

Warszawa

Agnieszka Wolny

Agnieszka Wolny

Laryngolog

Dąbrowa Górnicza

Bożena Orzechowska

Bożena Orzechowska

Alergolog, Pulmonolog, Pediatra

Radomsko

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 22 pytań dotyczących usługi: zapalenie ucha

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.