Miałam infekcje w 31 tyg ciąży (objawy gorączka 38°C, zatkany nos i ból gardła, kaszel ) po badaniu

6 odpowiedzi
Miałam infekcje w 31 tyg ciąży (objawy gorączka 38°C, zatkany nos i ból gardła, kaszel ) po badaniu płuca czyste -infekcja wirusowa.
Pani doktor przepisała sinupret 3×2 tab do ustąpienia kataru i kaszlu, isla co 1/2 godziny do ssania, buderhin 2×2 do nosa, miflonide 200 3×1 wdech przez 2 tyg , lipomal 3×1 łyżka do ustąpienia kaszlu. Paracetamol na gorączkę. Po tych lekach lecz nie wszystkich zazywanych objawy przeszły zostało tylko czerwone gardło i osłabienie. Co robić?
Powtórnie zajrzeć do lekarza.

Witam.Byłoby najlepiej,aby ocenił Pani stan ten sam lekarz,który badał Panią poprzednio i ewentualnie zaproponował Pani,co jeszcze należałoby zrobić. Być może wystarczy miejscowe leczenie gardła (np płukanie) i zestaw witamin dla kobiet ciężarnych.Pozdrawiam.
Kaszel po infekcji może utrzymywać się przez wiele dni. Przyjmowanie leków w ciąży powinno być robione z wielką odtrożnością i tylko te realnie niezbędne.
Płukać gardło np. Septosanem, dobrze się odżywiać, nawadniać, w razie braku poprawy zalecana kontrola u lek rodzinnego
Prawidłowo się odżywiać i unikać infekcji, infekcje wirusowe mijają do dwu tygodni samoistnie.
Proponuję kupić bez recepty płyn Tantum Verde i płukać gardło 2x lub 3x / dzień i jeśli przyjmuje Pani witaminy dedykowane dla kobiet ciężarnych , to proszę zwiększyć dawkę z 1x1 na 2x1 przez 1-2 tyg .