Mamo to samo boje się wyjść na za kupy stojac w kolejce robi mi sie slabo nogi mi sie uginają ręce d

3 odpowiedzi
Mamo to samo boje się wyjść na za kupy stojac w kolejce robi mi sie slabo nogi mi sie uginają ręce drżą sucho w buzi i fala gorąca tak jak bym.miala zemdlec czy to może być być coś w psychice. Jakis rok temu miałam anemie zle się czułam wchodząc do sklepu i myślę że to już zostało mi w głowie mam dzieci i boje się że coś.bedzie nie tak jak z nimi wejdę do sklepu. Kiedys uwielbialam wychodzić na zakupy teraz aż się boję :(
Dzień dobry,objawy,które Pani opisuje są charakterystyczne dla zaburzeń lękowych. Zachęcam do wizyty u terapeuty poznawczo-behawioralnego,już kilka spotkań powinno pomóc.Pozdrawiam serdecznie.

Witam Panią,
Pani objawy wskazują na zaburzenia lękowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe często doświadczają różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych rozchwianiem równowagi
układu wegetatywnego, które jeszcze bardziej potęgują lęk.
Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe i ich uciążliwe konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie,

Hanna Markiewicz
psycholog
Dzień dobry. Uważam, że warto najpierw powtórzyć odpowirdnie badania i wykluczyć choroby somatyczne. Warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu i wypisać wszystkie niepokojące Panią objawy, dotyczące zarówno sfery psychicznej, jak i fizycznej. Jeśli zostaną wykluczone przyczyny somatyczne, wskazane jest przeprowadzenie diagnozy psychologicznej, a następnie dobranie odpowiedniego rodzaju psychoterapii, który będzie uwzględniał Pani preferencje. Trudności związane z nadmiernie odczuwanym lękiem można leczyć skutecznie korzystając z psychoterapii w różnych nurtach teoretycznych, np. poznawczo - behawioralnym, psychodynamicznym, humanistycznym. Z pozdrowieniami, Karolina Maciejewicz