Mam zapalenie pęcherza od 20 dni i jestem tym już bardzo zmęczony. Także 20 dni biorę jeden antybio
1
odpowiedzi
Mam zapalenie pęcherza od 20 dni i jestem tym już bardzo zmęczony.
Także 20 dni biorę jeden antybiotyk - dobrany bez posiewu.
Na początku zaczęło się nagle częstomoczem, potem bolesność brzucha - także przy pępku (bolesność brzucha i pępka przeszło po antybiotyku)
Moje objawy to częstomocz, bolesne parcie na mocz, bolesność lub nieprzyjemne odczucie przy siedzeniu lub chodzeniu - te objawy występują od mniej więcej 15 dni naprzemiennie lub w jedym czasie (wcześniej raczej na raz). Objawy przeplatają się co 1-2 dni z różną intensywnością. Ostatnio nawet czułem się dużo lepiej przez 3 dni i myślałem, że przechodzi, ale wczoraj (musiałem się zjawić w pracy) znowu mi się pogorszyło i zaczęły boleć mnie plecy i na dole kości ogonowej oraz odbytu (a aktualnie lekko bolą przy siedzeniu) do tego mam od wczoraj znowu bolesne parcie na mocz. Na obecną chwile najbardziej doskwiera mi parcie na mocz - poprzedniej nocy budziłem się kilka razy. Nie wiem co będzie jutro. Czy tak powinno być i dalej stosować ten antybiotyk? Bo podobno jest to długotrwałe leczenie i nie powinno sie krótko przyjmować antybiotyków, ale ja i tak przyjmuje je już 20 dni.
Może to oznacza, że nie działa i trzeba go zmienić?
Jeśli chodzi o posiew moczu, to czy można będzie wykonać go 3 dni po ostatnim antybiotyku? Nieprzyjmowanie antybiotyku nie pogorszy mojego stanu? Czy dobrany według posiewu antybiotyk powinien przynieść ulge?
Także 20 dni biorę jeden antybiotyk - dobrany bez posiewu.
Na początku zaczęło się nagle częstomoczem, potem bolesność brzucha - także przy pępku (bolesność brzucha i pępka przeszło po antybiotyku)
Moje objawy to częstomocz, bolesne parcie na mocz, bolesność lub nieprzyjemne odczucie przy siedzeniu lub chodzeniu - te objawy występują od mniej więcej 15 dni naprzemiennie lub w jedym czasie (wcześniej raczej na raz). Objawy przeplatają się co 1-2 dni z różną intensywnością. Ostatnio nawet czułem się dużo lepiej przez 3 dni i myślałem, że przechodzi, ale wczoraj (musiałem się zjawić w pracy) znowu mi się pogorszyło i zaczęły boleć mnie plecy i na dole kości ogonowej oraz odbytu (a aktualnie lekko bolą przy siedzeniu) do tego mam od wczoraj znowu bolesne parcie na mocz. Na obecną chwile najbardziej doskwiera mi parcie na mocz - poprzedniej nocy budziłem się kilka razy. Nie wiem co będzie jutro. Czy tak powinno być i dalej stosować ten antybiotyk? Bo podobno jest to długotrwałe leczenie i nie powinno sie krótko przyjmować antybiotyków, ale ja i tak przyjmuje je już 20 dni.
Może to oznacza, że nie działa i trzeba go zmienić?
Jeśli chodzi o posiew moczu, to czy można będzie wykonać go 3 dni po ostatnim antybiotyku? Nieprzyjmowanie antybiotyku nie pogorszy mojego stanu? Czy dobrany według posiewu antybiotyk powinien przynieść ulge?
Szanowny Panie,
Należy pilnie skonsultować się z urologiem !
Należy pilnie skonsultować się z urologiem !
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- kobieta, 80 lat. Miałam 3 ataki padaczki w życiu. 1-y 16 lat temu, uogólniony, kilka dni w szpitalu, wiele lat brany Tegretol, który mnie wpędził w polineuropatię. Od niedawna biorę Pregabaldinę, 75 mg rano,150 wieczorem. 2-gi 10 lat temu, a trzeci 2 tygodnie temu, gdy siedziałam przed komputerem,…
- Jestem po operacji stawu skokowego mam trzy blaszki i śrubę łączną. Mam ściągnięty gips zaczęłam rehabilitacje. Tydzień ćwiczenia i krioterapia widzę poprawę. Jak mocno mogę obciążyć nogę? Długo trwa powrót do sprawności ?
- Mam pytanie do pedjatry moje 10 mc dziecko kaszle od jakiegos czasu bylo leczone syropami miedzy innymi clemastinum jakies witamini pelafen i ustepowalo na jakis czas ostatni tydzien tyemu bylismy znowu gdysz kaszel sie nasilil mokry odksztuszajacy lekasz wysluchal delikatne szmery w plucach…
- Mam 28 lat 55 kg 162cm. Od 2008r miałam dolegliwości wzjg. Zdiagnozowanie mam w sumie od 2014 roku. Od czerwca 2019 mam zaostrzenie. Biegunka krew śluz skrzepy ropa. Brałam pentaze 1g I Asamax 500 od czerwca. W październiku gastrolog zlecił cortiment 9mg. Nie było efektów. W listopadzie metypred…
- Po zdjęciu wenflonu ręka rocznego syna była opuchnieta i miejscowo czerwona, na następny dzień była już ropa, zbiera się cały czas, przemywam 3razy dziennie octeniseptem i smaruje mupiroxem, miejsce wokół tego jest twarde, co dalej z tym robić? Ropa zbiera się non stop
- Czy otarcie w okolicy jarzmowej może powstać od uderzenia pięścią?
- 9 Listopada złamałem kość piętową (Bez przemieszczenia) po upadku z wysokości. Dzisiaj jest 8 Grudnia i na dzień dzisiejszy opuchlizna zeszła, Nie odczuwam bólu. Jedyny delikatny ból przy uciskaniu góry stopy ręką. Ponad to z prawej strony tej prawej nogi nie odczuwam dotykiem wyraźnie kostki…
- Mam pewien problem ze stresem gdy jadę w obce miejsce ale gdzieś dalej czuje jakiś dziwny niepokój lek strach napięcia w głowie nie wiem co z tym zrobić. Wspomnę że jeszcze od jakiegos czasu odczuwam ból napięcie w głowie po chwili na zębach i tak w koło, wczesniej na kregoslupie odczuwalem napięcie…
- Mam problem od jakiegoś czasu odczuwam jakieś dziwne napięcia raz w głowie głównie nad brwiami za chwilę na zębach, chwila ulgi czasami i znowu to samo czuje dyskomfort brałem różne leki przeciwbólowe. Wspomnę że wcześniej odczuwalem takie napięcia na kregoslupie między łopatkami. Wygląda tak…
- Dziś rano mają mama dostała jakiegoś dziwnego ataku ,była jak obłąkana,trwało to około 5minut ,po czym jak się uspokoiła , pojawiły się jej guzy na czele, wcześniej miała guzy koło uszów ,czy powinnam się z nią zgłosić do szpitala, proszę o porade
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.