Mam zamiar skonsultowac sie z fizjoterapeuta narazie sie powstrzymuja sam nie wiem dlaczego mam 32 l

3 odpowiedzi
Mam zamiar skonsultowac sie z fizjoterapeuta narazie sie powstrzymuja sam nie wiem dlaczego mam 32 lata jestem aktywny i uprawiam sport ostatnimy czasy zaczelo pobolewac mnie kolano zrobilem RTG opis. Zwezenie stawu rzepkowo udowego i podchrzestna skierotyzacja powierzchni stawowych nasad niepokoi mnie to czy to juz jest wyrok i wyklucza mnie ze sportu i juz mam wytarta chrzastke i to teraz atakuje kosci nie wiem co mam robic prosze o doradzenie mi i odp.
Witam
Opis RTG a Pana problemy to często dwie różne sprawy. Zwężenie stawu najczęściej związane jest z dużym ciśnieniem tkanek okalających Pana rzepkę. Sklerotyzacja także może być związana ze złym rozkładem ciśnień w stawie kolanowym. Ogólnie biochemią, czyli dieta- właściwa dla aktywności i wieku, używki itp. Sposobami odnowy biologicznej. Radzę skonsultować się z terapeutą manualnym/fizjoterapeutą. Osoba z doświadczeniem przebada Pana i ocenia jakie patologiczne bio mechanizmy powodują ból. Dobierze właściwy trening i doradzi w sposobach odnowy. Co do bio chemii może potrzebne są dodatkowe badania i ocena poziomów: Wit D , sód, potas, magnez, wapń.
Pozdrawiam

Taki stan nie jest podowem do zaprzestania aktywności. Trzeba jednak popracować z fizjoterapeutą, by znaleźć przyczynę boli i przywrocić równowagę mięśniową.
Zwężenie stawu i sklerotyzacja w kolanie to następstwa Twojej mechaniki ciała. Innymi słowy ze względu na zmienioną mechanikę dany komponent ( tu akurat kolano) zużywa się szybciej. Należy ocenić to jak się ruszasz wskazać jaka jest nieprawidłowość i wprowadzić środki zaradcze. Suplementacja w pożywieniu jest do rozważenia ale nie powinna być głównym elementem leczenia - nawet najlepsze suplementy ( w tym suplementacja dostawowa) nie nauczą cię prawidłowości ruchu.