Mam trudny problem. Jestem 18 letnim mężczyzną. Miałem w poniedziałek pierwszy raz leczenie kanałow

2 odpowiedzi
Mam trudny problem. Jestem 18 letnim mężczyzną.
Miałem w poniedziałek pierwszy raz leczenie kanałowe. Zestresowałam się i zwymiotowałem a potem zasłabłem. Leczenie nie zostali zakończone Dostałem leki i byłem na kroplówce. Od tego czasu (jest piątek) codziennie czuje się bardzo zalękniony poza momentem w piątek gdy byłem w szkole od 8 do 13 na wigilii klasowej. Potem grałem z kolegami w grę i też czułem się dobrze. Poza tymi dwoma momentami jestem zlękniony, zestresowany i objawia mi się to tym że jest mi niedobrze. Gdy miałem coś zanieść siostrze do szkoły, przed wyjściem zwymiotowałem (100ml) i poszła zamiast mnie mama. Dodam że parę miesięcy temu pokłóciłem się z kolegą na którym mi bardzo zależy i też zwymiotowałem (około 100ml, bardzo mało)
Jutro idę do spowiedzi po trzech miesiącach mimo że zawsze chodziłem co miesiąc i planuje zacząć chodzić do psychoterapeuty. Dlaczego ciągle mam uczucie strachu i zwymiotowałem u dentysty a potem przed pójściem do szkoły młodszej siostry?
Problem, o którym Pan pisze może świadczyć o dużym napięciu, które Pan aktualnie przeżywa. Wymioty wiąże Pan z takimi sytuacjami, w których przeżywa Pan jakieś silne emocje. Jest Pan w takim wieku, gdy wiele rzeczy w życiu się zmienia. Może tutaj pojawia się jakaś trudność. Warto się temu przyjrzeć podczas wizyty u psychoterapeuty, a także rozpoznać przyczyny reakcji lękowych. Psychoterapeuta zapozna Pana ze sposobami radzenia sobie w sytuacjach powodujących lęk. Pomoże to trochę oswoić te lęki i zapanować nad ciałem. To będzie proces rozłożony w czasie, proszę być cierpliwym. Powodzenia!

Witam

Ciężko powiedzieć z czego wynika tak silna reakcja organizmu, która ,wydaje się być reakcją lękową, na sytuacje które Pana stresują. Tego jednak nie wiadomo i warto było by to omówić z psychoterapeutą, który z Tobą poszuka źródła oraz pomoże nauczyć radzić się z silnymi emocjami.
Pozdrawiam
Mateusz Dąbrowski