mam taki klopot mam figure gruszki waze 49 kg shudlam ale moje uda sa dalej takie same jestem na die

2 odpowiedzi
mam taki klopot mam figure gruszki waze 49 kg shudlam ale moje uda sa dalej takie same jestem na diecie ale mam problemy z zolodkiem burczenie przelewanie czasami nie pilnuje diety a nawet jak jem zdrowo to jest to samo co robic hodze po dietetykach nie wiem jak shudnac nikt nie widzi ze shudlam nawet ja tego nie widze hcialam bym sie czuc dobrze a tak nie jest a waze 49 kg a jak bylo 53 trze nie bylo lepiej zmiany niema a tkanki jest 15 procent
Witam. Niestety, nie podała Pani swojego wieku i wzrostu, a to pozwoliłoby m.in. na ocenę Pani wagi i BMI. Z opisu wynika jednak, że poziom tkanki tłuszczowej u Pani jest tak naprawdę bardzo niski skoro wynosi 15%. Żaden rzetelny specjalista nie działa na szkodę pacjenta i nie zaleca diety redukcyjnej, gdy w perspektywie jest utrata miesiączki spowodowana zbyt niskim poziomem tkanki tłuszczowej. Priorytetem jest zdrowie - nie choroba, a niepokojące jest dla mnie również to, że przy tak niskiej wadze i % tkanki tłuszczowej Pani wciąż widzi brak efektów i zbyt grube uda oraz chce się nadal odchudzać. Nie ma możliwości zmiany typu sylwetki tym sposobem, miejscowego spalania tkanki tłuszczowej także nie ma - ani dietą, ani ćwiczeniami. Myślę, że warto zaakceptować siebie. Nie ma ludzi idealnych, różnimy się między sobą i to jest w porządku, dzięki temu każdy jest niepowtarzalny. Ku przestrodze dodam, że między chęcią odchudzania w celu osiągnięcia wymarzonego ideału, a zaburzeniami odżywiania jest naprawdę cienka linia i nie warto iść w tą stronę, zapewniam. Pozdrawiam.

Dzień dobry! Do całościowej interpretacji Pani przypadku brakuje danych takich jak wiek oraz wzrost. Natomiast z dostępnych informacji można wywnioskować, iż zawartość tkanki tłuszczowej w Pani organizmie jest naprawdę niska, a jej dalsze zmniejszanie skutkować mogłoby problemami zdrowotnymi m.in. takimi jak zaburzenia miesiączkowania. Warto pamiętać, że każdy specjalista zajmujący się zdrowiem ma po pierwsze nie szkodzić, stąd możliwe, że osoby, z których usług PAni korzystała słusznie próbowali Panią odwieść od pomysłu dalszego odchudzania. Z perspektywy psychodietetyka, który pracuje z zaburzonym obrazem ciała mogę zasugerować, że możliwe, iż taka praca byłaby w Pani przypadku pomocna. Pewne rzeczy takie jak szersze bądź węższe biodra są uwarunkowane genetycznie i nie da się ich zmienić. To trochę tak, jak chcielibyśmy być wyżsi niż jesteśmy. Jednak kwestię wzrostu łatwiej jest zaakceptować niż tę związaną z kształtem ciała. Naprawdę warto docenić to, co nasze ciało nam daje i skupić się na tym, co uważamy za fajne. Niestety jeśli chcemy szukać dowodów, na to, że jesteśmy niedoskonali, to zawsze je znajdziemy. Zawsze coś będzie nie tak i do poprawy. Pozdrawiam i trzymam kciuki, aby wszystko ułożyło się po Pani myśli!