Mam pytanie ponieważ mój syn skończył 2 latka 6.08 i mamy problem z mową.Problem polega na tym ze do

6 odpowiedzi
Mam pytanie ponieważ mój syn skończył 2 latka 6.08 i mamy problem z mową.Problem polega na tym ze do niedawna mówił tylko „mama”i „baba” teraz zaczyna więcej ale jak mówi to buzie ma zamknięta lub otwarta ale nie rusza ustami.Dodam ze gdy skończył rok jeszcze blędowałam mu różne posiłki ponieważ dławił się.Teraz nie ma problemu je wszystko normalnie.Chcialam się dowiedzieć czy mam powód do niepokoju czy to może jakiś etap który zaraz minie?Bardzo proszę o odpowiedz.Pozdrawiam serdecznie
Szanowni Państwo,
Często problemy związane z podawaniem różnych konsekwencji w okresie rozszerzania diety są powiązane z nieprawidłowościami w obszarze orofacjalnym i wpływają na rozwój mowy. Zjawisko, które Państwo opisujecie nie należy do jednego z etapów rozwoju mowy. Zachęcam do wizyty u logopedy, który zapozna się szczegółowo z wywiadem zebranym od Państwa i oceni rozwój mowy oraz inne funkcje związane z prawidłowym rozwojem mowy. W razie potrzeby uzyskacie Państwo niezbędna pomoc.
Pozdrawiam
Paulina Kucińska-Janaszek

Dzień dobry. Wizyta/konsultacja u logopedy jest wskazana, który oceni na ile problem wymaga profesjonalnej pomocy.
Jeśli epizod karmieniowy obecny, polecam specjalistów, którzy nie boją się metod taktylnych, np TALK TOOLS (OPT) i rozumieją, że mowa to również sprawność NEUROMUSKULARNA!
Szanowna Pani! Aby prawidłowo i rzetelnie odpowiedzieć na postawione pytanie, należy ocenić przede wszystkim motoryke narządów wymowieniowych. Należy zdiagnozować napięcie mięśniowe w obszarze orofacjalnym. Nie da się odpowiedzieć nie widząc dziecka. Pozdrawiam serdecznie Tomasz Bobrowski neurologopeda
Witam serdecznie, na rozwój mowy wpływa wiele czynników, chociażby tych z zakresu funkcji pierwszych i podstawowych czyli oddychania i pobierania pokarmów więc rozdrabnianie pokarmów mogło mieć wpływ na sensomotorykę czyli czucie i siłę mięśni w obrębie buzi dziecka. Należałoby zbadać dokładnie te funkcje oraz kolejno rozumienie mowy, słuch, słuch fonemowy, ocenić anatomię i sprawność narządów artykulacyjnych więc wizyta u logopedy jak najbardziej pożądana aby pomóc dziecku w prawidłowym nabywaniu mowy i systemu językowego. Pozdrawiam Jolanta Miter
Dzień dobry, zdecydowanie wskazana konsultacja motoryczna.Polecam TalkTools.Metoda standaryzowana, łatwa w stosowaniu, przyjazna dla dziecka oraz dająca szybkie efekty usprawniania i korygowania artykulacji.Beata Zachtej-neurologopeda.