Mam pytanie czy przy łuszczycy należy zrobić test na nietolerancję pokarmową? Czy unikanie pewnych produktów może pomóc w łagodzeniu objawów tej choroby, są różne opinie. Wszelkie próby leczenia kończą się fiaskiem a objawy się wręcz nasilają, z góry dziękuję za odpowiedź.
 Bogusław Bienias
Bogusław Bienias
Dietetyk, Terapeuta
Rzeszów
Można zrobić a nawet trzeba. Jednak to dopiero początek. Nie pisze Pani/Pan jakie leczenie stosował. Z mojej praktyki wynika, że łuszczyca może ustąpić całkowicie. Trzeba jednak do niej odpowiednio podejść. Zadbać o organizm, wyregulować, uzupełnić niedobory i to bardzo często wystarczy, by łuszczyca ustąpiła. Jestem w stanie pomóc w tym problemie. Należę do Towarzystwa Lekarzy Medycyny Zintegrowanej a kontakt tel. do mnie na stronie klinikazdrowienia.pl
Przyjmuje w Krakowie i Rzeszowie a czasem konsultuje swoich pacjentów telefonicznie jeżeli sytuacja na to pozwala. Pozdrawiam, Bogusław Bienias

mgr Eliza Nowakowska
mgr Eliza Nowakowska
Dietetyk, Diagnostyk, Terapeuta
Poznań
Witam
Łuszczyca nie dotyczy jedynie skóry, lecz jest chorobą ogólnoustrojową. W proces leczenia należy zaangażować cały organizm, włączając w to również zdrowie psychiczne. Można wykonać test np na nietolerancję glutenu, gdyż coraz częściej obserwuje się związek celiakii i innych chorób o podłożu immunologicznym z łuszczycą.
Niebagatelną rolę w profilaktyce i leczeniu tej choroby odgrywa zastosowanie odpowiedniej diety, którą dostosowuje się indywidualnie do pacjenta. Dodatkowe zastosowanie terapii naturalnych min ziołolecznictwa i leków opartych o składniki naturalne wspiera kurację dietetyczną i przynosi wiele korzystnych i długotrwałych efektów. W wyniku wprowadzonych zmian do procesu leczenia poprawie ulegają wyniki laboratoryjne, parametry biochemiczne wskazujące procesy zapalne, profil lipidowy i wrażliwość tkanek na insulinę, oraz zdrowie psychiczne pacjenta.
Pozdrawiam
Eliza Nowakowska

Specjaliści w zakresie leczenia: alergia pokarmowa

Arkadiusz Lewna

Arkadiusz Lewna

Gastrolog, Internista, Lekarz rodzinny

Bydgoszcz

Ryszard Matusiewicz

Ryszard Matusiewicz

Alergolog, Internista

Warszawa

Katarzyna Jankiewicz

Katarzyna Jankiewicz

Alergolog, Pulmonolog, Internista

Warszawa

Alicja Kalińska

Alicja Kalińska

Dietetyk

Warszawa

Roman Sikora

Roman Sikora

Pediatra, Neonatolog

Częstochowa

Bożena Orzechowska

Bożena Orzechowska

Alergolog, Pulmonolog, Pediatra

Radomsko

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 33 pytań dotyczących usługi: alergia pokarmowa

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.