Mam pytanie chodzi o moją córkę ma 6 lat chodzi do 0 panie w zerówce mówią że córka nie chce bawić s

2 odpowiedzi
Mam pytanie chodzi o moją córkę ma 6 lat chodzi do 0 panie w zerówce mówią że córka nie chce bawić się z dziećmi tylko ma jedną koleżankę z którą się bawi. Wczoraj miała tańczyć z chłopcem to zaczęła płakać. Nie chcę sama jeść tylko gdy pani jej poda jedzenie to je. Bardzo nie pokoji
pokoji mnie to co usłyszałam od pani wychowawczyni. To jest jej pierwszy pobyt w 0 bo w przedszkolu była bardzo krótko bo stan zdrowia jej na to nie pozwalał by mogła chodzić. Proszę o radę co mam robić dziękuję za wszelkie porady. Pozdrawiam
Dzień dobry,bardzo Dow,że szuka Pani pomocy. Skoro córka chorowała i miała ograniczony kontakt z innymi dziećmi wcześniej to może potrzebuje więcej czasu na adaptację. To dobrze,że choć z jedną koleżanką się bawi. Byłoby niepokojące,gdyby nie bawiła się z nikim. To naturalne,że mogła zareagować płaczem na taniec z chłopcem. My,jako dorośli,też nie z każdym mamy ochotę tańczyć. Zachęcam jednak by wybrać się do psychologa dziecięcego w celu wykluczenia poważniejszych problemów.

Dzień dobry. Ważne jest także to czy cokolwiek wcześniej, w domu także Panią zaniepokoiło w zachowaniu dziewczynki ? Bo jeśli nie, to prawdopodobnie jest to naturalna reakcja na nowe sytuacje w życiu dziecka. Faktycznie może potrzebuje więcej czasu na adaptacje, aby poczuć się bezpiecznie i komfortowo w przedszkolu. Bardzo ważne jest to, ze nawiązała relacje chociaż z jednym rówieśnikiem. Rozumiem, ze uwagi pani nauczycielki mogły wzbudzić Pani niepokój. Proszę obserwować córeczkę, ona ma już 6 lat, wiec można spróbować z nią porozmawiać, porysować razem, jeśli bezpośrednia rozmowa okaże się trudna. Jeżeli zachowanie dziecka w dalszym ciągu będzie Panią niepokoić to wskazana jest konsultacja psychologiczna. Życzę wszystkiego dobrego i pozdrawiam