Mam problemy z bezsennością, mimo że biorę pół tabletki Nasen. W przypadku nawet małego problemu, ta

4 odpowiedzi
Mam problemy z bezsennością, mimo że biorę pół tabletki Nasen. W przypadku nawet małego problemu, tabletka nie zadziała nawet w momencie zasypiania. Czym to może być spowodowane i do jakiego lekarza należy się zwrócić o pomoc.
Witam!
przyczyn zaburzeń snu może być wiele. Leki mogą pomagać w zasypianiu, jednak nie rozwiązują przyczyny zaburzeń. Żeby zrozumieć problem potrzeby jest dokładniejszy wywiad w celu poznania możliwych potencjalnych przyczyn, czasami wskazane jest wykonanie dodatkowych badań i diagnostyki, które mogą stanowić uzupełnienie obrazu problemu. Jeśli chodzi o leczenie zaburzeń snu, można zgłosić się do lekarza psychiatry, ten może zlecić dalsze badania i konsultacje z innymi specjalistami. Psychoterapeuta może z kolei pomóc w radzeniu sobie z trudnościami emocjonalnymi, radzeniem sobie z problemami (one mogą przyczyniać się do trudności ze snem) i innymi psychologicznymi przyczynami oraz skutkami zaburzeń snu.
Samodzielnie warto natomiast zapoznać się z zasadami higieny snu (dostępnymi w internecie), przeanalizować swoje zwyczaje związane z przygotowaniami do snu i ewentualnie wprowadzić zmiany zaproponowane w zasadach. Często wprowadzenie takich zasad znacząco wpływa na jakość snu.
Zachęcam mimo wszystko do kontaktu ze specjalistą.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!

Droga Pani/Drogi Panie,
oczywiście powodów może być wiele. Ważne jest dokładne przeanalizowanie problemu ze snem, czy jest to problem z zasypianiem, wybudzanie się w środku nocy, czy też bardzo wcześnie. Stawianie diagnozy bez konsultacji byłoby nieprofesjonalne. Proszę umówić się do specjalisty.
Z moich doświadczeń wynika, że kiedy jest to stres, po odpowiednim poprowadzeniu pacjenta, problemy ze snem stopniowo zmniejszają się i po jakimś czasie ustępują.
Pozdrawiam, Radosław Krąpiec, psycholog
Dzień dobry,
Problemy ze snem mogą mieć wielorakie podłoże. Często związane są ze stresem i napięciem psychicznym, jednak aby to określić, potrzebna jest konsultacja z psychologiem lub psychoterapeutą. Psychoterapia może pomóc poradzić sobie z bezsennością, natomiast z drugiej strony polecam też wizytę u neurologa, aby sprawdzić, czy nie ma jakichś nieprawidłowości neurologicznych. Pozdrawiam, Justyna Wojciechowska
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Zachęcam do konsultacji psychoterapeutycznej, aby sprawdzić podłoże bezsenności, bo jest ich wiele.Leki to nie wyjście,a Nasen to dość silny lek nasenny i uzależniający. Powodzenia.