Mam problem z wagą, mianowicie nie mogę przytyć, mam 170cm wzrostu i ważę tylko 50kg, jestem tak chu

2 odpowiedzi
Mam problem z wagą, mianowicie nie mogę przytyć, mam 170cm wzrostu i ważę tylko 50kg, jestem tak chudy że widać mi wszystkie żebra, dużo się ruszam mam też pracę fizyczną, żeby przytyć musiałbym spożywać jakieś 4000 kcal dzienne, a spożywam znacznie mniej i kogokolwiek pytam o radę to mam odpowiedź, że powinienem jeść nie 3 ale 5, 6 posiłków dziennie co jest według mnie absurdem bo braknie mi czasu w ciągu doby, musiałbym nie chodzić do pracy, bo nie mam tyle czasu by siedzieć w kuchni kilka godzin. Zresztą nie jestem dobrym kucharzem, obiady często jem na mieście, a sam robię sobie tylko śniadania i kolacje. Jak przytyć?
Żeby przytyć należy jeść więcej kalorii niż wydatkuje się w ciągu dnia. Osoby aktywne fizyczne z dużymi zdolnościami metabolicznymi mogą potrzebować nawet więcej niż 4000 kcal. Podaż kalorii to podstawa i dobrze byłoby poświęcić temu aspektowi sporo uwagi.
Jeśli chodzi o ilość posiłków to nie ma ona dużego znaczenia dla zdrowego człowieka. Można jeść 3 posiłki dziennie albo 6.
W Twoim wypadku poleciłbym jeść 3 posiłki dziennie (w tym ten na mieście i dwa robione na szybko w domu) oraz przekąski w ciągu dnia (kupne ze sklepu - lays z pieca, herbatniki, krakersy, żelki, etc.). W ten sposób oszczędzisz czas na gotowaniu.
Pamiętaj że możesz gotować sobie kolację ina dwa dni, robić posiłki, których przygotowanie zajmuje dosłownie 4 min i spożywać część kalorii w postaci płynów (zazwyczaj mają mniejszy indeks sytości niż posiłki w formie stałej i łatwiej będzie Ci je przejeść/przepić).
Powodzenia w przybieraniu na wadze! Tylko część z nas wie, że może być to trudniejsze niż etap redukcji ;)
Pozdrawiam, Hubert Wojarski Bhealthy

Oprócz tego co proponuje Pan Hubert warto wykonać badania profilaktyczne m.in. morfologię, TSH, CRP, OB, stężenie glukozy, badanie ogólne moczu i stężenie albumin oraz prowadzić dzienniczek bieżącego notowania np. w aplikacji Fitatu, żeby zorientować się ile spożywa Pan kilokalorii.