Mam problem z poczuciem własnej wartości, towarzyszy temu beznadziejność oraz nieumiejętność wyrażan

2 odpowiedzi
Mam problem z poczuciem własnej wartości, towarzyszy temu beznadziejność oraz nieumiejętność wyrażania emocji. Wpływa to zarówno na życie prywatne, brak jakichkolwiek związków jak również pracę. Nie akceptuje siebie i szukam tencji na siłę u innych co rujnuje mi życie. 32 lata.
Od czego zacząć i do jakiego lekarza się wybrać?
Witam,
Polecam wizytę u psychologa, który pomoże Panu nad zaakceptowanie swoich zalet i wad, jak i rownież pomoże zwiększyć poczuciem własnej wartości.
Zapraszam i pozdrawiam,
Dorota Paczyńska

Rozumiem, że masz trudności z poczuciem własnej wartości, wyrażaniem emocji oraz akceptacją samego siebie, które wpływają zarówno na Twoje życie osobiste, jak i zawodowe. Istnieje kilka kroków, które możesz podjąć, aby rozpocząć pracę nad tymi trudnościami:

Skonsultuj się z terapeutą: Warto rozważyć wizytę u terapeuty, który specjalizuje się w terapii indywidualnej. Terapeuta może pomóc Ci zidentyfikować korzenie tych trudności, rozwijać umiejętność radzenia sobie z emocjami, budować poczucie własnej wartości i pracować nad akceptacją samego siebie.
Znajdź wsparcie społeczne: Szukaj wsparcia w swoim otoczeniu, takim jak rodzina, bliscy przyjaciele lub grupy wsparcia. Dziel się swoimi uczuciami i doświadczeniami z ludźmi, którzy Cię rozumieją i mogą Ci pomóc.
Podejmuj działania, które podnoszą Twoje poczucie własnej wartości: Znajdź aktywności, które sprawiają Ci radość i które potwierdzają Twoją wartość. To mogą być hobby, wolontariat, nauka nowych umiejętności czy udział w grupach zainteresowań.
Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne: Regularna aktywność fizyczna, zdrowa dieta i odpowiednia ilość snu mogą mieć pozytywny wpływ na Twoje samopoczucie. Zwróć uwagę na swoje potrzeby i dbaj o siebie na wielu poziomach.
Jeśli chodzi o rodzaj specjalisty, możesz rozważyć konsultację z psychologiem lub psychiatrą. Psycholog pomoże Ci pracować nad emocjami i rozwojem osobistym, podczas gdy psychiatra może ocenić, czy ewentualne zaburzenia psychiczne mogą być przyczyną Twoich trudności i zalecić ewentualne leczenie farmakologiczne, jeśli to konieczne.

Ważne jest, aby dać sobie czas na proces zmiany i nie oczekiwać natychmiastowych rezultatów. Praca nad poczuciem własnej wartości i zdrowiem psychicznym wymaga czasu, cierpliwości i zaangażowania. Zadanie to jest jednak możliwe do osiągnięcia, a terapeuta będzie mógł Ci pomóc w tej podróży.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.