Mam problem z nieszczęśliwym uczuciem. 3 lata temu poznałam mężczyznę w pracy. Niestety po kilku wsp

7 odpowiedzi
Mam problem z nieszczęśliwym uczuciem. 3 lata temu poznałam mężczyznę w pracy. Niestety po kilku wspólnych imprezach i spędzonej nocy razem nie przełożyło się to w nic więcej. Ja w sekrecie cały czas żywiłam do niego uczucie. Mężczyzna wszedł w inny związek bardzo szybko się zaręczył. Ja nie mogę przestać o nim myśleć jest okres ze nie myślę tygodniami ale wystarczy jeden impuls np idee ulica i wróżę jak przejeżdża samochodem i zaczyna się analizowanie co by było gdyby. Są dni Kiedy budzę się z tęsknotą za nim. Próbuje mieć zajęta czymś głowę chodzę na siłownię byłem osobą otyła schudłam ponad 30 kg. Myśli cały czas wracają im bliżej jego ślubu tym jest ich więcej. Myślałam że zmiana pracy mi pomoże, bo czego oczy nie widzą tego sercu nie żal. W pracy zawsze spędzaliśmy przerwy razem zawsze mnie komplementował zwierzał się ze nie jest zadowolony ze związku z tamtą kobietą ponieważ jest zaborcza ogranicza go odcięła go od jego własnych znajomych kontroluje mu telefon miałam jeszcze nadzieję że jak zamieszkają razem to może to się skończy bo oboje mają odmienne wyobrażenia o związku. To że on cały czas się na nią żalu nie pomaga mi się z tym uporać. Stworzył ze ciągle jest zmęczony bo partnerka budzi go o 5 rano żeby przygotować się do pracy a i tak nie zdążają na 8. Ze teściowa co 2 tygodnie przyjeżdża i nie daje odpocząć. Ciągle coś ale skoro jest mu tak źle to czemu nic z tym nie robi to chyba nie jest mu tak źle jak opowiada. Ślubu się boi i sam nie wtóre czego chce. Jak się uwolnić od tego uczucia? Chodzę na terapię po wejściu od psychologa wszystko wydaje się łatwe jednak myśli ciągle powracają.
Dzień Dobry,
Uporczywosc myśli nie minie tak łatwo. Warto, by rozmawiała Pani o tym z terapeuta i korzystała z wiedzy, jakie emocje wywołuje u Pani powrót do fantazji. Pomysł odseparowania się, wydaje się być trafny. Warto go wdrożyć.

Życzę wytrwałości w pracy nad sobą!

Dzień dobry,
podjęcie terapii to dobry kierunek. Będzie tam Pani miała okazję, by przyjrzeć się swoim emocjom i potrzebom. Wszelkie zmiany wymagają jednak czasu i naturalne jest, że trudności będą jeszcze przez jakiś czas powracały. Powodzenia!
Dzień dobry, rozumiem, że takie natrętne myśli dotyczące mężczyzny, o którym Pani pisze, są bardzo uciążliwe. Nie wiem jak długo uczęszcza Pani do psychologa i czy ma Pani na myśli właśnie psychologa czy raczej psychoterapeutę, pewne jest jednak, że potrzeba czasu, żeby móc zauważyć pewne zmiany. Niezmiernie korzystna była decyzja, aby udać się do specjalisty . Tam ma Pani przestrzeń do rozeznania się skąd takie myśli i jakie one mają znaczenie, że nie chcą ustąpić i są uporczywe oraz z tego co Pani mówi: znacznie utrudniają codzienne funkcjonowanie. Pozdrawiam, Wioletta Robaszewska
Dzień dobry, myślę, że warto popracować nad "osłabieniem" tych treści myślowych. Myśli są i będą powracać, ale z czasem z mniejszą szkodliwością dla Pani funkcjonowania. W terapii akceptacji i zaangażowania są narzędzia do tego w jaki sposób minimalizować skuteczność myśli, a tym samym poprawić jakość życia tu i teraz. Zrobiła Pani już ogromny krok prosząc o pomoc psychologa. Proszę dać sobie trochę czasu i cierpliwości. Pozdrowiłam serdecznie Dorota Augustyniak
Dzień dobry. Bardzo trafną decyzją było z Pani strony skorzystanie z pomocy psychologa. Warto dzielić się swoimi odczuciami bo to też przynosi Pani spojrzenie z dystansu na swój problem. Z tego co Pani pisze to Pani przyjaciel zachowuje się w sposób niejasny, narzeka na swoją partnerkę ale jednak jest z nią w związku, daje sprzeczne komunikaty a Pani się w to angażuje. Proszę przemyśleć tą relację która prawdopodobnie jest dla Pani źródłem napięcia, oczekiwania i niepewności. Pozdrawiam. Joanna Mokosa.
Witam,
Czytając Pani list odnoszę wrażenie, że miała Pani dużo więcej oczekiwań od tej relacji niż osoba, którą obdarzyła Pani uczuciem. Wygląda też na to, że partner nie zamierzał nic zmieniać w swojej sytuacji, pomimo narzekania na nią. Utrata nadziei i złudzeń potrafi boleć tak samo długo i intensywnie jak strata długoletniej relacji. Jest bardzo ważne, by przyjrzeć się co jest w tym wydarzeniu najbardziej bolesne i przejść przez wszystkie fazy straty przy wsparciu i bliskości życzliwych osób. Pomysł skorzystania z profesjonalnej pomocy jest bardzo dobry.
Życzę, by to kryzysowe doświadczenie przyniosło pozytywne, konstruktywne owoce.
Pozdrawiam serdecznie. Małgorzata Kamelska
Dzień dobry. Podobnie jak inni specjaliści wspieram Pani pomysł skorzystania z profesjonalnej pomocy psychologicznej. Sytuacja jest niejasna, komunikaty sprzeczne. Proszę spróbować nie podejmować decyzji pod wpływem doraźnych pobudek. Warto wraz z terapeutą wypracować zasoby ze spektrum pomieszczania. Pozdrawiam. Leszek Suligowski