Mam problem z mężem od dawna mnie wyzywa od najgorszych jak można a to jak jest pijany mamy 4 dzieci

2 odpowiedzi
Mam problem z mężem od dawna mnie wyzywa od najgorszych jak można a to jak jest pijany mamy 4 dzieci nic nie pomaga chodzi do psychologa i to samo mieszkam u niego razem żeśmy stawiali ale to on czuje się gòra mam już dość chyba trzeba się wyprowadzić bo ile to można jestem z nim 14 lat
Witam,

zachęcam do udania się po wsparcie psychologiczne do Ośrodka/Punktu Interwencji Kryzysowej, Centrum Pomocy Rodzinie lub Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (w zależności od tego, która z tych instytucji znajduje się w Pani mieście). W tych miejscach uzyska Pani także bezpłatną pomoc prawną, socjalną.
Wyobrażam sobie, że podejmowanie decyzji tego typu jest niezwykle trudne, dlatego warto sięgnąć po wsparcie, by nie być samą w tym czasie. Zapewniam, że wiele kobiet dokonuje takich zmian w życiu. Choć początkowo były pełne obaw i wątpliwości, ostatecznie oceniają te zmiany niewątpliwie jako korzystne. Każda zmiana jest trudna i napawa nas lękiem. Jednak, dopóki nie podejmiemy decyzji - nic się nie zmieni. Zachęcam do wzięcia odpowiedzialności za swoje życie.

Życzę Pani odwagi, powodzenia
Karolina Saternus

Witam serdecznie, wobec opisywanej sytuacji nie może pozostać Pani obojętna, to oczywiste. Pierwszym krokiem, ku zmianie może być złożenie wniosku do Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która inicjuje zadania zawarte w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Zgłoszenie męża do komisji sprawi, że podejmuje ona czynności zmierzające do orzeczenia o zastosowaniu wobec osoby uzależnionej od alkoholu obowiązku poddania się leczeniu.
Panią natomiast zachęcam do zadbania o siebie i zgłoszenie się do terapeuty ds. uzależnień lub psychoterapeuty.