Mam problem z lewym bicepsem, a mianowicie od pachy przez wewnętrzną stronę bicepsa płytko po skórą

4 odpowiedzi
Mam problem z lewym bicepsem, a mianowicie od pachy przez wewnętrzną stronę bicepsa płytko po skórą wyczuwam napiętą żyłe, która daje o sobie znać przy prostowaniu ręki, lub jej unoszeniu do góry. Coś jak sznur który krępuje mi ruchy, i przy rozciąganiu szczypie pod pachą i na przegubie. Czy uszkodzilem jakieś ścięgno? Dodam że trenuje na siłowni, nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu. Jak się tym odpowiednio zająć? Narazie zrezygnowałem ze sportu bojąc się o zerwanie tego co tkwi w bicepsie. Z góry dziękuję
Wypada wykonać USG

Witam. Warto wybrać się do sprawdzonego fizjoterapeuty lub osteopaty w celu zdiagnozowania, która struktura daje uczucie "sznura" i zaburza pracę kończyny. Jeśli będą potrzebne dodatkowe badania np USG lub MRI bądź konsultacja z innym specjalistą, wtedy na pewno odpowiednio pokieruje dalej. Pozdrawiam

Z opisu, który podałeś, może to być problem związany z żyłą lub ścięgnem. Może to być spowodowane przetrenowaniem mięśni, nadmiernym napięciem mięśniowym lub kontuzją. Nie jestem w stanie dokładnie zdiagnozować problemu, ponieważ wymagałoby to przeprowadzenia badania fizycznego i/lub diagnostyki obrazowej.

Zalecam, abyś skonsultował się z lekarzem lub fizjoterapeutą. Mogą oni przeprowadzić badanie fizyczne i pomóc w ustaleniu przyczyny problemu oraz zalecić odpowiednie leczenie. Może to obejmować fizjoterapię, masaże, ćwiczenia wzmacniające lub leczenie farmakologiczne.

Nie rezygnuj ze sportu na dłuższą metę, ponieważ brak aktywności fizycznej może pogorszyć stan mięśni i ścięgien. W międzyczasie możesz unikać aktywności, które pogarszają ból i dyskomfort oraz stosować lód na dotkniętą okolicę, aby zmniejszyć obrzęk i ból.

Pamiętaj, że szybkie i skuteczne leczenie jest kluczem do powrotu do aktywności fizycznej.

W trakcie wizyty u fizjoterapeuty istotne będzie przekazanie dokładnych informacji dotyczących objawów, historii treningowej oraz wszelkich innych istotnych aspektów zdrowia. Fizjoterapeuta może również zastosować odpowiednie testy i badania, a w razie potrzeby skierować do lekarza na dodatkowe badania, takie jak m.in. USG/MRI.
Warto podkreślić, że niezbędne jest zachowanie aktywności fizycznej. Długotrwała rezygnacja ze sportu może prowadzić do pogorszenia stanu mięśni i ścięgien. Dlatego istotne jest skonsultowanie się z specjalistą, który pomoże w określeniu odpowiednich działań rehabilitacyjnych oraz ewentualnych modyfikacji w treningu.
Pozdrawiam
Mikołaj Kaźmierczak