Mam problem z lewym bicepsem, a mianowicie od pachy przez wewnętrzną stronę bicepsa płytko po skórą

4 odpowiedzi
Mam problem z lewym bicepsem, a mianowicie od pachy przez wewnętrzną stronę bicepsa płytko po skórą wyczuwam napiętą żyłe, która daje o sobie znać przy prostowaniu ręki, lub jej unoszeniu do góry. Coś jak sznur który krępuje mi ruchy, i przy rozciąganiu szczypie pod pachą i na przegubie. Czy uszkodzilem jakieś ścięgno? Dodam że trenuje na siłowni, nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu. Jak się tym odpowiednio zająć? Narazie zrezygnowałem ze sportu bojąc się o zerwanie tego co tkwi w bicepsie. Z góry dziękuję
Wypada wykonać USG

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam. Warto wybrać się do sprawdzonego fizjoterapeuty lub osteopaty w celu zdiagnozowania, która struktura daje uczucie "sznura" i zaburza pracę kończyny. Jeśli będą potrzebne dodatkowe badania np USG lub MRI bądź konsultacja z innym specjalistą, wtedy na pewno odpowiednio pokieruje dalej. Pozdrawiam


Z opisu, który podałeś, może to być problem związany z żyłą lub ścięgnem. Może to być spowodowane przetrenowaniem mięśni, nadmiernym napięciem mięśniowym lub kontuzją. Nie jestem w stanie dokładnie zdiagnozować problemu, ponieważ wymagałoby to przeprowadzenia badania fizycznego i/lub diagnostyki obrazowej.

Zalecam, abyś skonsultował się z lekarzem lub fizjoterapeutą. Mogą oni przeprowadzić badanie fizyczne i pomóc w ustaleniu przyczyny problemu oraz zalecić odpowiednie leczenie. Może to obejmować fizjoterapię, masaże, ćwiczenia wzmacniające lub leczenie farmakologiczne.

Nie rezygnuj ze sportu na dłuższą metę, ponieważ brak aktywności fizycznej może pogorszyć stan mięśni i ścięgien. W międzyczasie możesz unikać aktywności, które pogarszają ból i dyskomfort oraz stosować lód na dotkniętą okolicę, aby zmniejszyć obrzęk i ból.

Pamiętaj, że szybkie i skuteczne leczenie jest kluczem do powrotu do aktywności fizycznej.



W trakcie wizyty u fizjoterapeuty istotne będzie przekazanie dokładnych informacji dotyczących objawów, historii treningowej oraz wszelkich innych istotnych aspektów zdrowia. Fizjoterapeuta może również zastosować odpowiednie testy i badania, a w razie potrzeby skierować do lekarza na dodatkowe badania, takie jak m.in. USG/MRI.
Warto podkreślić, że niezbędne jest zachowanie aktywności fizycznej. Długotrwała rezygnacja ze sportu może prowadzić do pogorszenia stanu mięśni i ścięgien. Dlatego istotne jest skonsultowanie się z specjalistą, który pomoże w określeniu odpowiednich działań rehabilitacyjnych oraz ewentualnych modyfikacji w treningu.
Pozdrawiam
Mikołaj Kaźmierczak

Eksperci

Patryk Hamerlik

Patryk Hamerlik

Fizjoterapeuta

Sosnowiec

Jarosław Wieczorek

Jarosław Wieczorek

Fizjoterapeuta

Konstancin-Jeziorna

Michał Rucki

Michał Rucki

Fizjoterapeuta

Białystok

Michał Kropiewnicki

Michał Kropiewnicki

Fizjoterapeuta

Marki

Kamil Lewkowicz

Kamil Lewkowicz

Fizjoterapeuta

Warszawa

Krzysztof Grabowski

Krzysztof Grabowski

Fizjoterapeuta

Warszawa

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 50 pytań dotyczących usługi: uszkodzenia ścięgien
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.