Mam problem z barkami a bardziej z mięśniem czworobocznym górnym jestem 24/7 napięty i wyglądam jakb

2 odpowiedzi
Mam problem z barkami a bardziej z mięśniem czworobocznym górnym jestem 24/7 napięty i wyglądam jakbym się chciał z kimś bić rehabilituje się już z 2 miesiące, chodziłem do paru fizjoterapeutów lecz zalecali mi tylko manualna rehabilitację ale ona nie przynosi żadnych efektów, często czuje napięte bary ale czasem ich nie czuję jakbym ich napiętych nie miał mimo że je ciągle mam (przyzwyczajenie?) oraz często sztywnieje tył oraz boki szyji tak zwane (rollowanie) mięśni nie pomaga
Wysoka aktywność ww mięśnia może maskować problem w samym barku a dokładniej to tzw ciasnota podbrakowa.

W Twoim przypadku ciągłe napięcie tych mięśni może mieć charakter nie przyczynowy a reaktywny. Innymi słowy - przyczyna napięcia jest gdzieś indziej w ciele natomiast objawia się to wzmożonym napięciem górnej cz. m. czworobocznego. Dlatego działania nakierowane bezpośrednio na te mięśnie bez rozwiązania przyczyny pierwotnej nie dały rezultatu.Najtrudniejszą rzeczą jest odpowiedzenie gdzie jest pierwotna, rzeczywista przyczyna tego napięcia? Mógłbym teoretycznie wymienić kilka potencjalnych powodów ale nie o to chodzi by naprowadzać Cię na wstępne przypuszczenie, które w Twoim przypadku może być niewłaściwe i nakierować Cię przez to na niewłaściwy kierunek pracy. Proponuję byś udał się do terapeuty który pracuje nie tylko miejscowo z układem mięśniowo-szkieletowym ale ma rozeznanie co do powiązań tych mięśni z resztą ciała na poziomie: 1. grup/łańcuchów mięśniowych 2. centralnego, obwodowego i autonomicznego układu nerwowego 3. narządów wewnętrznych 4. nawyków posturalnych i ruchowych . Hasła pomocne to: łańcuchy mięśniowe i stawowe GDS, Instytut Barrala (terapeuci po kursach), Powodzenia, Daniel