Mam problem z 6 letnim synem od pewnego czasu wpada w straszne histerię i potrafi przy tym popychać

4 odpowiedzi
Mam problem z 6 letnim synem od pewnego czasu wpada w straszne histerię i potrafi przy tym popychać innych. Nie wiem co robic, myślę to wizycie u psychologa. Jak do tego przygotować dziecko?
Dzień dobry,pierwsza wizyta odbywa się standardowo bez udziału dziecka. Jest tylko wywiad z rodzicem. Psycholog dokładnie poinstruuje co dziecku powiedzieć by było to dla niego pozytywne doświadczenie. Pozdrawiam serdecznie.

Na pierwszej wizycie przeprowadzany jest dokładny wywiad z samymi rodzicami - wtedy wspólnie ustalamy metody pracy - jeśli jest konieczna terapia dziecka dostaną Państwo wskazówki jak przygotować dziecko na spotkanie- jest to kwestia indywidualna, ponieważ każde dziecko jest inne. W niektórych przypadkach pracę podejmują jednak rodzice, którzy dostają szereg wskazówek do systematycznych zmian możliwych do wprowadzenia na co dzień w domu. W kwestii histerii dziecka niezbędna jest pomoc rodzica - małe dziecko niekoniecznie musi mieć już wykształcone mechanizmy radzenia sobie z silnymi emocjami, potrzebuję odpowiedniego wsparcia rodzica. Rozważni i uważni rodzice mogą bardzo dużo zdziałać, a czasami nawet naprawić wszystko sami bez udziału dziecka w terapii. Polecam również warsztaty umiejętności wychowawczych i budowania pozytywch relacji z dzieckiem - stacjonarne w Gdańsku lub w formie online.
Dzień dobry,
Pierwsza wizyta z reguły odbywa się jedynie z rodzicem/rodzicami, aby zebrać jak najwięcej informacji nt. sytuacji dziecka. Jeżeli syn wpada od pewnego czasu w histerię, nasuwa się pytanie czy jakaś konkretna sytuacja mogła spowodować zmianę zachowania dziecka, tak silne reakcje emocjonalne. Z pewnością wizyta u psychologa/psychoterapeuty pomoże podjąć odpowiednie kroki w tej sytuacji. Pozdrawiam serdecznie
Histeria i popychanie to sposoby radzenia sobie z silnymi emocjami.
Psycholog przeprowadzając wywiad z rodzicami uzyska informacje, które pomogą w ustaleniu przyczyn takiego zachowania. Powodem może być styl wychowawczy stosowany przez rodziców jak również problemy natury medycznej lub społecznej - nieumiejętność radzenia sobie w sytuacjach dla dziecka trudnych.
Pozdrawiam
Joanna Cydejko Cwojdzińska