Mam problem w wyraźnym wymawianiu słów w których znajduje się Z Zamiast Z wymawiam S np: Zrobić - sr

8 odpowiedzi
Mam problem w wyraźnym wymawianiu słów w których znajduje się Z
Zamiast Z wymawiam S np: Zrobić - srobić
Wózek - wósek
Czym może byc to spowodowane? Złym ułożeniem języka?
Dzień dobry. Niekoniecznie. jest to problem bezdźwięcznej wymowy głosek. Dość prosty i łatwy do wyprowadzenia w krótkim czasie, ale na pewno nie obejdzie się bez wizyty u logopedy. Jeśli jest Pani/Pan z Wrocławia lub okolic zapraszam na wizytę. Pozdrawiam

Dzień dobry,
opisywany problem to mowa bezdźwięczna. Związany jest z pracą wiązadeł głosowych, nie języka.
Warto zrobić badanie słuchu i zgłosić się do logopedy, który zleci odpowiednie ćwiczenia.

Pozdrawiam
Iwona Maciejewska
Dzień dobry.
Po pierwsze należy wykonać badanie słuchu i z takim wybrać się na wizytę do logopedy. Logopeda sprawdzi ruchomość i budowę artykulatorow. Problem Pańskiej wymowy to mowa bezdzwieczna. Nie jest to problem, którego nie dałoby się usunąć. Pozdrawiam serdecznie Tomasz Bobrowski neurologopeda Czeladź
Witam serdecznie, przyczyną opisanych trudności jest nieprawidłowa praca więzadeł głosowych. Niektóre głoski dźwięczne realizowane są bezdźwięcznie (tzw. mowa bezdźwięczna). Proszę wykonać badania słuchu i z nimi udać się do logopedy.
Pozdrawiam, Sylwia Filipczak
Witam. Wygląda to na mowę bezdźwięczną. Na pewno do zbadania jest słuch fizjologiczny u audiologa z uwagi na możliwość występowania wady słuchu. Następnie wizyta u logopedy diagnostyka artykulacji, budowy i funkcji narządów artykulacyjnych, fonacji, słuchu fonematycznego.

Pozdrawiam serdecznie
Pytanie czy inne głoski dźwięczne są realizowane poprawnie? Jak wygląda sytuacja z głoskami W, B, D G, Ź, DZ? Czy ktoś to ocenił? Warto udać się do logopedy) Pozdrawiam, Jolanta Miter
Dzień dobry, radziłbym wizytę u logopedy, który sprawdzi pozostałe głoski realizowane są poprawnie. Jeśli problem jest tylko z jedną głoską niekoniecznie udałbym się do audiologa. Sprawdziłbym słuch fonemowy. Opisywany problem zlokalizowany jest w krtani a konkretnie - fałdy głosowe, które pomijają cechę dźwięczności głoski [z]. Jeszcze raz zalecam konsultację z logopedą, a ten na pewno znajdzie przyczynę i rozwiążecie wspólnie problem.
MÓW-MOVE Gabinet logopedyczny - Krzysztof Bieniek - Chorzów.
Dzień dobry,
Należało by zacząć od wykonania badań słuchu fonemowego oraz konsultacji u audiologa.Z wynikami trzeba udać się do Logopedy.Nic nie zastąpi konsultacji na żywo.
Pozdrawiam Anna Borodziuk.