Mam problem nie umiem się opanować nad kłamaniem i często oszukuje źone i kradne jej pieniądze częst

4 odpowiedzi
Mam problem nie umiem się opanować nad kłamaniem i często oszukuje źone i kradne jej pieniądze często jestem na tym przyłapany przez źone i potem są awantury nie wiem co mam z tym zrobić obiecuje jej co innego a potem robie tak samo i dalej ja kłamię
Witam serdecznie, jeśli chce Pan zmiany zachowania proszę umówić się na wizytę u psychologa i rozpocząć prace terapeutyczną.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry,
Opisywany przez Pana problem, w literaturze fachowej określany jest mianem chorobliwego kłamstwa tzw.Mitomania.
Aby jak najlepiej pomóc sobie i żonie, sugeruje Panu, aby udał się Pan do specjalisty psychologa oraz psychoterapeuty w celu odbycia specjalistycznych sesji terapeutycznych, które pomogą Panu zrozumieć momenty w Pana życiu, które mogły wpłynąć na rozwinięcie się tego chorobliwego objawu oraz na walkę
Proszę za wszelką ceną próbować mówić żonie prawdę i trwać w prawdomówności.
Ponieważ nie ma leku na Mitomanię, jedyną formą jest praca terapeutyczna z pokonywaniem samego siebie i własnych ograniczeń.
W razie pytań,pozostaję do dyspozycji :)
Serdecznie Pana pozdrawiam i trzymam kciuki, aby udało się Panu przezwyciężyć chorobę :)
mgr Katarzyna Oberda, Psycholog
Dzień dobry. Sam fakt, że dostrzega Pan problem w swoim zachowaniu, jest pierwszym ważnym krokiem do jego zmiany. Zachęcam do umówienia się na wizytę do psychoterapeuty, który pomoże Panu rozpoznać przyczyny takiego stanu rzeczy i zaproponuje stosowne metody pracy nad opisanymi trudnościami. Polecam psychoterapię poznawczo-behawioralną, która w dużej mierze skupia się na zrozumieniu podstaw obecnych zachowań oraz na nauce nowych, pożądanych. Pozdrawiam.
Witam,

Sugerowałbym prace terapeutyczną wokół stawiania granic wobec siebie i osłabiania manipulujących schematów.

Pozdrawiam,
Adrian Olesiak