Mam problem, który mnie naprawdę bardzo martwi... Jadłam zdrowo, ćwiczyłam, zero kompulsów itp ale

2 odpowiedzi
Mam problem, który mnie naprawdę bardzo martwi...
Jadłam zdrowo, ćwiczyłam, zero kompulsów itp ale od soboty do wczoraj tj.6 dni no będę szczera obżarstwa spuchłam. Tylko nie tak 2-3kg tylko z 52kg zrobiło się 65,5! A ja wyglądam jak chomik, ciało boli, przy dotyku "pływa", ograniczenie ruchów bo ścisk jakby tej wody... uprzedzam, waga działa, sprawdzone 3 ???? wygląd okropny bo oczy jak u chinczyka ????palce serdelki itp badania były robione niby nerki ok, tarczyca ok ale chcę powtórzyć te badania... tylko jak sobie pomóc? Wzięłam L4 w pracy bo kurde, nie zmieszcze się w buty pracowe i ciuchy, chodzę w dresie bo to jednak trochę kg różnicy a ciuchów brak ???? pomocy, dziś coś próbuje poćwiczyć ale jak się tego pozbyć :( boli naprawdę bardzo...
Z opisu widać dwa problemy : 1) zakwaszenie
2). Blokada układu limfatycznego. To na pewno nie wszystko. Polecam wstępnie moją książkę " Oswoić alergie" - nie tylko dla alergików i druga " Od lekarza do kucharza". W obu pozycjach jest dużo na ten temat wraz z przepisami i tłumaczeniem z medycyny na język normalny. A jesli to byłoby za mało ( pod warunkiem ,że Pani to wykonana, to zapraszam na wizytę

Witam. O ile dobrze zrozumiałam ten gwałtowny wzrost wagi jest wynikiem kompulsywnego objadania się, niestety, leczenie skutków, o których Pani pisze, musi być poprzedzone wnikliwym wywiadem dotyczącym stanu Pani zdrowia. Najrozsądniejszym rozwiązaniem byłoby więc umówić się na wizytę do dietetyka i zabrać ze sobą aktualne wyniki badań. Leczenie dietą w takim przypadku jest ważne i potrzebne, ale jest to leczenie somatyczne, objawowe, ale nie sięga do przyczyny i nie rozwiązuje problemu u źródła. W przypadku napadów objadania się, o ile nie diagnozowała Pani uprzednio problemu, warto by było skonsultować go z lekarzem psychiatrą. W razie potrzeby można podjąć psychoterapię, gdyż to ona daje możliwość poznania głębokich, często nieświadomych przyczyn, jak również wypracowania funkcjonalnych sposobów radzenia sobie z napięciem emocjonalnym. Pozdrawiam i życzę powodzenia.