Mam otyłość probowalam różnych diet nic nie pomogło co można zrobić z tym

6 odpowiedzi
Mam otyłość probowalam różnych diet nic nie pomogło co można zrobić z tym
Dzień dobry,
Mam bardzo mało informacji o Pani stanie zdrowia, nawykach, preferencjach itp., a w przypadku wielu nieudanych prób jedynie dietoterapia skupiona na przyczynie i dobrana indywidualnie do Pani potrzeb może być skuteczna i warto ją przeprowadzić pod okiem specjalisty.

Warto zgłosić się do psychodietetyka, który zaplanuje nie tylko indywidualną dietoterapię, ale uwzględni także trudności z zakresu psychologii- motywację, szybką rezygnację z podejmowanych celów, zajadanie stresu itp. Warto zapisać się na indywidualną konsultację.
Jeśli chodzi o stosowanie różnych diet to znam ten problem bardzo dobrze. Bardzo często stosujemy modne diety, kierując się szybkimi obiecanymi przez celebrytów, reklamy lub polecenia koleżanek - efektami. Jeśli chodzi o dietę to tu trzeba podejść kompleksowo. Ja zaczynam od modlitwy - zanim wstanę. Następnie śniadanie (to jeden z ważniejszych posiłków), suplementacji - witaminą D3, jeśli potrzeba ziołami, by wzmocnić florę bakteryjną jelit (bo tu tez może być mocno zaburzona, przez co ochota na słodycze itp.). Następnie regularne posiłki, jeśli potrzeba z budzikiem w ręce. Dodatkowo trzeba wzmocnić dietę ćwiczeniami, można zacząć od spaceru. Ważne, by aktywność sprawiała przyjemność i była regularna. No i najważniejsze wsparcie - najlepiej rodziny i bliskich osób, jeśli nie ma się takich, to osoby która pomoże nam schudnąć - może być to pani dietetyk, która dzwoni do swoich klientów z troską jak poszedł pierwszy dzień diety, może być przyjaciółka, która przeżywa ten sam problem. Istotne jest by mieć silne wsparcie. Można też by wzmocnić efekt powiedzieć znajomym, że zamierza się schudnąć - 4 kg w 2 miesiące (co tak mało?) bo to zdrowe odchudzanie bez efektu jo-jo, które daje trwałe efekty na długie lata, bez uczucia głodu i z lekkością. Ja pomogłam już wielu pacjentom, schudnąć, poprawić samopoczucie, uregulować problemy jelitowe. Wiem, także że odchudzanie to ciężka sprawa i trzeba czasem po ludzku porozmawiać i być w tym z drugim, a efekty przyjdą bardzo lekko, jeśli podejmiemy decyzję, że chcę schudnąć i schudnąć bez ciągłego odchudzania.
Dzień dobry.
Na podstawie tej tylko jednej informacji, trudno jest udzielić Pani odpowiedzi trafiającej w punkt. Zastanawiam się czy diety których Pani próbowała to były samodzielne próby, czy też pod opieką dietetyka. W związku z tym czy były prawidłowo zbilansowane, czy wprowadzona była właściwa kaloryczność. Dodatkowo, w trakcie procesu odchudzania bardzo często potrzebna jest też praca w innych obszarach niż tylko aspekt żywieniowy. Warto przyjrzeć się swojej motywacji, sposobom radzenia sobie z trudnymi emocjami, różnym nawykom.
Specjalistom, który ma w tym zakresie wiedzę i umiejętności jest psychodietetyk, lub diet coach.
Dzień dobry,
Stosowanie różnych diet jest pojęciem bardzo szerokim.
Zachęcam do podjęcia współpracy ze specjalistą z obszaru dietetyki medycznej oraz psychodietetyki.

pozdrawiam serdecznie
Kamila Seifert-Jędrzejczak
Podstawą jest zdiagnozowanie przyczyny. Czy jest to kwestia związana tylko z jedzeniem, czy może z zaburzeniami w pracy hormonów (np. niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia, leptynooporność itd). A może są to czynniki psychologiczne, które uniemożliwają utrzymanie zdrowszych nawyków i warto popracować zarówno psychodietetycznie jak i dietoterapeutycznie. Często pomocne są też zioła, niektóre suplementy. W razie chęci współpracy, gorąco zapraszam :)