Mam ogromny problem ze soba. 10 lat temu mialam epizod tradziku rozowatego. Od tego czasu bardzo cie

2 odpowiedzi
Mam ogromny problem ze soba. 10 lat temu mialam epizod tradziku rozowatego. Od tego czasu bardzo cierpie psychicznie. Mam obnizone poczucie wartosci, mam troje dzieci a nie umiem sobie z poradzic z czyms tak trywialnym. To z kolei powoduje ze mysle o smierci aby juz nie cierpiec. Moje zycie bylo dobre przed zachorowaniem na tradzik. Denerwowalam sie czesto ale potrafilam zachowac zdrowy balans i równowage. Od czasu gdy zachorowalam na tradzik nie umiem juz zyc. Probuje i probuje ale ciagle wraca mysl ze tradzik jest nieuleczalny i poteguja to jeszcze uczucia pieczenia skory czy napiecia miesni twarzy. Ciagle placze, nie mam sily ani chevi na nic.Tkwie w blednym kole mysli i najgorsze jest to ze nie umiem sobie z tym poradzic choc wiem ze powinnam byc madrzejsza. To tradzik a nie rak. Nie choroba kogos z rodziny. Nie wyrok smiercia. Co mam robic. Juz raz bylam w tym okresie w szpitalu z objawami psychozy. Nie wiem jak sobie pomoc. Jak uleczyc swoja samoocene i dusze. Uczucie napiecia utrudnia prace, codziennie funkcjonuje tak aby przezyc i w miare zapewnic dzieciom normalne zycie. Ale to nieprawda. Nie zapewniam im tego bo tylko sie staram wykonywac to co konieczne. Wiem ze bylam normalna i to najbardziej boli. Ze juz nie jestem.
Już samo mówienie źle o sobie " jestem nienormalna" powoduje osłabienie i depresyjne myśli. Trądzik można leczyć i można zatuszować kosmetykami na codzień. Nie pisze pani nic o rodzinie koleżankach partnerze - to lustra oprócz tego co ma pani w domu. Podzielenie się swoimi troskami zmniejsza problem. Jeżeli jest się samotną wyolbrzymia problem. Potrzebuje pani towarzystwo przynajmniej 1 osoby która będzie panią wspierać i wychodzić z panią z domu. Często kilka koleżanek może się umówić na spacer na plac zabaw z dziećmi i porozmawiać. W pani tonu czuję samotność obawy o zdrowie i o to jak mnie ludzie postrzegają. Trądzik da się leczyć i można bardzo zmniejszyć zmiany do niewidocznych. Ludzie zaś będą panią postrzegać tak jak pani będzie się zachowywać i to już zależy od pani. Można się nad sobą biedolić ale też można postawić się śmiało i zająć się sprzątaniem i udekorowaniem mieszkania, pracą twórczą w kuchni, w klubie czy po przeczytaniu poradnika na internecie ćwiczeniami fizycznymi samej i z dziećmi wg wieku. Oczywiście doradzam również odwiedzić lekarza neurologa lub psychiatrę bo leki mogą pani pomóc się pozbierać i podwyższyć nastrój i samoocenę jak również doradzam bezlekowy sposób biofeedback dla poprawy stanu.

Dzień dobry,
Zwykle trądzik nie jest poważną dolegliwością i można go leczyć z powodzeniem, natomiast fakt, iż dla Pani jest to taka wielka trudność, świadczy o głębokim podłożu emocjonalnym tego problemu. Nie wiem, jak układa się Pani w innych sferach życia, w relacjach, pracy, stosunkach z rodzicami, czy miała Pani jakieś trudne doświadczenia w dzieciństwie - na ile te sfery życia wpływają na Pani postrzeganie samej siebie. Zachęcam do podjęcia psychoterapii, która pomoże Pani znaleźć źródło tego problemu i popracować nad tym. Szczególnie pomocna może być terapia w nurcie psychologii procesu, ponieważ między innymi zajmuje się ona dolegliwościami fizycznymi.
Pozdrawiam
Justyna Wojciechowska
Sugeruję wizytę: Psychoterapia indywidualna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.