Mam od tygodnia suchy ostry kaszel, który okrutnie mi dokucza, szczególnie w nocy. W dniu dzisiejszy

5 odpowiedzi
Mam od tygodnia suchy ostry kaszel, który okrutnie mi dokucza, szczególnie w nocy. W dniu dzisiejszym dostałam od lekarza antybiotyk Sumamed, ale z powodu jego braku, w aptece wydano mi odpowiednik Macromax. Jestem uczulona na wiele leków m.in. na Klaritromycynę, Clindamycynę , Brotraxon, Paracetamol, Salicylany, Amertil, o czym poinformowałam lekarza . Jednak po przeczytaniu ulotki mam wątpliwość czy mogę przepisany antybiotyk przyjmować. Z treści ulotki wynika, że raczej nie (kalrytromycyna). Czy mam rację? A jeżeli tak, to co powinnam dostać w zamian?
Sumamed/macromax to azytromycyna, trochę podobna do klarytromycyny ale jednak to nie to samo.

przez tydzień byłam niedostępna z powodu delegacji... więc pewnie pytanie juz nieaktualne .susamed to nie klarytromycyna ale lek z tej samej grupy....jeśli jest potwierdzone uczulenie wolimy unikać jego stosowania .pozdrawiam
Nie powinna Pani wziąć tego antybiotyku. W liście leków , na które jest Pani uczulona nie umieściła Pani pochodnych penicyliny i leków z grupy Doxycycliny, które w tym przypadku można zastosować.
To bardzo podobny lek do Klarytromycyny, co więcej o bardzo długim czasie "życia" w organizmie. Moim zdaniem NIE.
ten antybiotyk to azytromycyna, nie powinno być reakcji krzyżowych, a tak na marginesie nie chciałbym kwestionować zasadności przepisania antybiotyku na "suchy kaszel", ale czy naprawdę konieczny jest antybiotyk?