Mam nadwagę i w końcu postanowiłam zacząć nad sobą pracować. Mam dietę i codziennie chodze około 11

6 odpowiedzi
Mam nadwagę i w końcu postanowiłam zacząć nad sobą pracować. Mam dietę i codziennie chodze około 11 km. Od około tygodnia czuje ból pleców, są spięte i nie mogę się pochylić. Jaka może być przyczyna?
Witam, najprawdopodobniej dystans 11 km to na początek zbyt duże obciążenie dla Pana organizmu a zwłaszcza układu ruchu, który nie jest przygotowany na taki wysiłek, proszę na początek zmniejszyć ilość kilometrów a jeśli to nie pomoże znaleźć w okolicy dobrego fizjoterapeutę. Pozdrawiam

Dzień dobry,

zwiększona ilośc wysiłku fizycznego oraz wprowadzony deficyt kaloryczny mogą powodować pogorszenie zdolności regeneracyjnych organizmu. Warto wziąć pod uwagę, że ze względu na mniej aktywny tryb życia mięśnie mogą być pospinane . Dystans około 11km to dobry dystans gdyż pozwala na wykonanie około 10 000 kroków rekomendowanych jako dzienna dawka kroków. Warto zadbać o regenerację i udać sie do fizjoterapeuty, który pomoże w pracy nad sylwetka, regeneracja oraz zniweluje najprawdopodobniej zwiększone napiecie miesni. W celu wykluczenia innych patologii warto udać sie do Osteopaty, który oceni stan zdrowia, a w razie potrzeby pomoże lub odeśle do odpowiedniego specjalisty.

Z życzeniami sukcesu

dr Łukasz Radziszewski
Dzień dobry. Proszę rozciągać plecy. Pozycja siadu na piętach z wyciągniętymi kończynami górnymi do przodu oraz próba dotknięcia czołem podłoża. Jeżeli problem będzie się utrzymywał to proszę skonsultować się z fizjoterapeutą. Przyczyna jest najprawdopodobniej przeciążenie. Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry. Warto udać się do fizjoterapeuty, który oceni postawę ciała i przeprowadzi funkcjonalne badanie po to by zmniejszyć też ryzyko ewentualnych kontuzji w przyszłości. Pozdrawiam, Weronika Adamowska
Dieta i długie spacery sugerują pracę na zrzuceniem wagi. W przypadku otyłości długotrwałe stanie/chodzenie skutkuje tym że struktury wewnątrzstawowe kręgosłupa przestają wytrzymywać obciążenie osiowe i ulegają osłabieniu - często nasilają się wypukliny dysków. Na szybko - nie chodzić po twardym podłożu, nosić dobrze amortyzujące obuwie, dołożyć kije i uprawiać Nordic Walking aby zmniejszać nacisk na kręgosłup w czasie chodzenia. Udać się do fizjoterapeuty najlepiej specjalizującego się w diagnostyce i terapii kręgosłupa (najlepiej metody McKenzie) aby ocenić czy przyczyny są przeciążeniowe czy z zaburzeń strukturalnych i wdrożyć odpowiednią terapię. Pozdrawiam serdecznie.
Sugeruję wizytę: Diagnostyka i terapia kręgosłupa (pierwsza wizyta) - 220 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
Prawdopodobną przyczyną bólu pleców jest zmiana dotychczasowych codziennych nawyków. Przez ostatni czas przyzwyczaiła Pani swoje ciało do małej aktywności fizycznej. Dlatego powrót do regularnych treningów spowodował przeciążenie mięśni. Dodatkowo jedno wymiarowości dotychczasowych ćwiczeń może także przyczynić się do problemu. Nasze ciało jest stworzone do ruchu dlatego najlepiej zapewnić mu szeroki wachlarz ćwiczeń w różnych płaszczyznach. Obecnie aby złagodzić ból pleców, najlepiej do obecnego treningu dołożyć ćwiczenia rozciągające lub jogę.
Pozdrawiam
Mikołaj Kaźmierczak