Mam mieszane uczucia , nie wiem co czuje . W związku czuje się samotna ,niechciana a czasami kochana

4 odpowiedzi
Mam mieszane uczucia , nie wiem co czuje . W związku czuje się samotna ,niechciana a czasami kochana , mieszane odczucia . Byłyśmy szczęśliwą para około 5 lat jednak od jakiegoś roku jest inaczej . Mój partner praktycznie mnie nie słucha , nie interesuje się niczym , podczas seksu nie ma już pożądania .Raz po wypiciu alkoholu mnie pobił , później przepraszał obiecywał itd , do tej pory się to nie powtórzyło ale nie raz podczas kłótni powtarza że znowu to zrobi .Bywają miłe chwile ale więcej jest tych negatywnym. Mamy razem syna 4 letniego oczko w głowie taty , niewiem co robić żeby dziecko nie ucierpiało. Dodam że kłótnie itd nigdy nie odbywają się w obecności naszego dziecka .
Opisuje Pani sytuację, która budzi duże obawy, zwłaszcza jeśli chodzi o zachowanie Pani partnera. To niepokojące wystąpiły przypadki przemocy. To, że obawia się Pani, że może się to powtórzyć, jest zrozumiałe i ważne. Nikt nie powinien doznawać przemocy w związku, a Pani bezpieczeństwo i dobrostan są kluczowe.

W tej sytuacji troska o dobro syna jest zrozumiała i bardzo ważna. To znak, że jesteś wspaniałą matką, którą troszczy się o swoje dziecko. Dziecko może czuć zmianę atmosfery w domu i odbierać to personalnie do siebie. Tym samym stać się pośrednią ofiarą trudności w relacji między Panią a partnerem.

W tak trudnej sytuacji ważne jest, abyś znalazła Pani odpowiednie wsparcie. Warto rozważyć rozmowę terapeutą aby omówić Twoje uczucia i sytuację oraz zastanowić się nad możliwymi opcjami i celowym wsparciem.

Zachęcam do podjęcia odpowiednich kroków takich jak: mediacje małżeńskie, terapia rodzinna, terapia indywidualna.

Proszę pamiętać, że zasługuje Pani na szacunek, miłość. Jeżeli czuje się Pani zagrożona, proszę powiadomić odpowiednie służby.

Rozumiem, jak trudna jest Pani sytuacja i doceniam Pani otwartość w podzieleniu się nią. W takich chwilach ważne jest, aby skupić się na sobie i swoim synu. Moje sugestie to:

Wsparcie terapeutyczne: Proszę poszukać terapeuty, który pomoże Pani zrozumieć swoje emocje, podjąć decyzje i znaleźć drogę do lepszego funkcjonowania. Terapia może być również miejscem, gdzie można bezpiecznie wyrazić swoje potrzeby i obawy.

Wsparcie społeczne: Proszę nie wahać się prosić o pomoc i wsparcie ze strony bliskich osób,ale też organizacji społecznych. Jest wiele miejsc, gdzie może Pani uzyskać bezpłatne wsparcie psychologiczne, prawne czy socjalne (więcej informacji poniżej).

Rozmowa z partnerem: Jeśli czuje pani, że jest na to przestrzeń proszę rozważyć rozmowę z parterem na temat mediacji lub terapii małżeńską. Wyrażenie swoich emocji i wypracowanie wspólnego rozwiązania może być pierwszym krokiem w poprawie sytuacji.

Proszę pamiętać, że nie jest Pani sama i istnieje wiele miejsc, gdzie można znaleźć pomoc i wsparcie. Jeśli czuje Pani bezpośrednie zagrożenie zdrowia lub życia zawsze w takich momentach proszę kontaktować się z policją. Ważne jest podjęcie kroków w kierunku poprawy sytuacji, dbając jednocześnie o swoje bezpieczeństwo i dobrostan emocjonalny, zarówno dla siebie, jak i dla syna.

Tutaj lista organizacji, które mogę Pani pomóc:

Fundacja Feminoteka: Świadczy szeroki zakres usług wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy, w tym pomoc psychologiczną, prawną i socjalną.

Fundacja La Strada: Specjalizuje się w pracy z ofiarami przemocy domowej. Oferuje wsparcie psychologiczne, prawnicze, socjalne.

Stowarzyszenie Interwencji Prawnej: Zapewnia bezpłatną pomoc prawną dla osób doświadczających przemocy, w tym kobiet. Pomoc obejmuje porady prawne, reprezentację w sprawach sądowych oraz działania na rzecz zmiany przepisów prawnych.

Punkt Konsultacyjno-Informacyjny "Niebieska Linia": To telefon zaufania dla osób doświadczających przemocy w rodzinie, prowadzony przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Zapewnia anonimowe wsparcie psychologiczne, prawne i informacyjne.

Telefon Zaufania dla Kobiet i Dziewcząt "SOS": Działa w ramach Fundacji Feminoteka. Oferuje wsparcie kobietom i dziewczętom doświadczającym przemocy, w tym anonimowe konsultacje psychologiczne i porady prawne.

Trzymam kciuki za Panią i jestem tu, aby służyć pomocą w jakikolwiek sposób mogę.
Dzień dobry. Czym innym jest monotonia w związku, poczucie wypalenia, pustki w relacji, a czym innym akt przemocy.
Opisana przez Panią sytuacja, w której mąż posunął się do pobicia Pani pod wpływem alkoholu jest przemocą i dla bezpieczeństwa Pani i dziecka, a także (paradoksalnie) dla bezpieczeństwa męża - należy ją zatrzymać i postawić mężowi jasne, czytelne granice.
Zachowania przemocowe mają charakter rosnący, stąd przybierają na sile, kiedy nie zostaną jasno nazwane i zatrzymane.
Są specjalne zespoły interdyscyplinarne, które zajmują się kontaktem z osobami, stosującymi przemoc. Takie zespoły otaczają opieką całą rodzinę, a więc również sprawcę przemocy, który może skorzystać ze wsparcia i uporać się z trudnymi emocjami, popychającymi go do naruszania innych osób.
Warto zdobyć się na ten krok- pierwszy już za Panią. Pozdrawiam serdecznie, życząc odwagi.
Dzień dobry. Niewątpliwie Państwa związek przechodzi poważny kryzys. Moje obawy budzi przede wszystkim agresywne zachowanie męża, które być może spowodowane jest czynnikami niezwiązanymi z życiem rodzinnym. Uważam, że w pierwszej kolejności warto poszukać wsparcia psychologicznego. W przypadku aprobaty ze strony męża, warto rozważyć również terapię małżeńską. Ważne, żeby pomyślała Pani o swoich potrzebach i poczuciu bezpieczeństwa. Pozdrawiam serdecznie
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta) - 50 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.