Mam dość zawiłe pytanie i problem. Choruję od prawie roku na nerwicę lękową, dość intensywnie jeśli

2 odpowiedzi
Mam dość zawiłe pytanie i problem. Choruję od prawie roku na nerwicę lękową, dość intensywnie jeśli można tak to nazwać. Napady są naprawdę straszne i niejednokrotnie kończyły się pogotowiem. Zażywam na dziś leki, jest to Trittico na noc, w dawce 100mg, oraz Afobam na dzień w dawkach około 3 x 0,25mg. Były po drodze Brintelix, Arketis, Asentra, ale źle je znosiłem.
Od Afobamu jestm już na pewno w jakimś stopniu uzależniony. Co mnie na dziś martwi to, że lęk zmienił charakterystykę. Nie ma już tak silnych objawów somatycznych jak wcześniej, wciąż jest obawa że stanie się coś złego ale częściej jest mi teraz słabo, całe dnie drżą mi ręce, czasem na tyle że nie mogę utrzymać kubka w ręku. Nie wiem co się ze mną dzieje, to drżenie wprowadza mnie w lęk lub mu współtowarzyszy, w każdym razie jest nie do zniesienia. Co robić? gdzie się z tym udać? gdzie szukać pomocy?
Dzień dobry,bardzo zachęcam do podjęcia terapii poznawczo -behawioralnej. Leki jedynie łagodzą objawy,natomiast nie likwidują ich przyczyny. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.

Dzień dobry,
Opisana sytuacja zdarza się dość często i świadczy o niewyeliminowaniu podstawowej przyczyny objawów. Wiele osób wpada w swego rodzaju błędne koło lęku, z którego samodzielnie trudno jest się wydostać. Najszybszą poprawę powinno przynieść podjęcie terapii poznawczo-behawioralnej, jednak po wyeliminowaniu objawów lęku warto przyjrzeć się także jego pierwotnym przyczynom.

Pozdrawiam serdecznie,
Marta Chrostowska