Mam delikatny problem Ale nie wiem czy jest na tyle poważny żeby udać się z nim do kogoś. Mianowicie

5 odpowiedzi
Mam delikatny problem Ale nie wiem czy jest na tyle poważny żeby udać się z nim do kogoś. Mianowicie dużo wydarzeń w dość krotkim czasie spowodowały duża niechęć do wszystkiego , skoki nastroju , raz jest mi dobrze a po chwili zmienia się to diametralnie.
Wydaje mi się to dziwne bo wcześniej tak nie było .. Proszę o odpowiedz
Dzień dobry,
intuicja podpowiada Pani, że stany zniechęcenia oraz labilności nastroju mają związek z wydarzeniami z niedalekiej przeszłości, w których Pani uczestniczyła, jakoś ich doświadczała i je przeżywała. Niewykluczone, że to, co się z Panią obecnie dzieje, to odpowiedź organizmu na zbyt długo trwający albo nasilony stres. Gdy uczestniczymy w wydarzeniach, które wymagają od nas dużej mobilizacji sił psychicznych, po jakimś czasie pojawia się przeciążenie, zmęczenie, wyczerpuje się bateria. Wówczas nietrudno o stany, które Pani przytacza. Konsultacja z psychologiem lub psychoterapeutą mogłaby pomóc ustalić przyczyny Pani samopoczucia i ustalić plan pomocy, by wrócić do równowagi.
Pozdrawiam serdecznie

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry. Myślę, że konsultacja z psychologiem/psychoterapeutą jest dobrym rozwiązaniem. Pomoże Pani przeżyć spokojnie te wszystkie nawarstwiające się wydarzenia i pozwoli czerpać radość z życia. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk
Dzień dobry,
proszę nie myśleć, że to dziwne. Po prostu reaguje Pan/Pani na wydarzenia w swoim życiu. Czasem ich natężenie powoduje, że przestajemy sami radzić sobie z emocjami. W takich sytuacjach pomocne mogą być wizyty u psychologa. Bardzo ważne, że zdaje sobie Pan/Pani z tej sytuacji i szuka pomocy. Proszę znaleźć specjalistę w swojej okolicy i umówić się na wizytę.
Pozdrawiam, Radosław Krąpiec, psycholog
Dzień dobry,

trudno coś jednoznacznie stwierdzić na podstawie tak krótkiego opisu, ale z Pani wypowiedzi mogę wnioskować, że prawdopodobnie jest Pani przeciążona. Warto byłoby skorzystać z konsultacji u psychologa lub psychoterapeuty i wspólnie zastanowić się co jest przyczyną i co mogłoby Pani pomóc. Być może potrzebuje Pani coś zmienić w swoim codziennym życiu - w ilości pracy, odpoczynku, aktywności fizycznej, ilości snu, diecie. A może potrzebuje Pani lepiej radzić sobie ze stresem - psycholog lub psychoterapeuta może nauczyć Panią technik relaksacyjnych, czy opowiedzieć Pani o fizjologii stresu, co zazwyczaj jest pomocne w radzeniu sobie z nim na codzień.

Pozdrawiam

Ewa Czardybon
Szanowna Pani,

doceniam, że w trosce o siebie poszukuje Pani rozwiązań dla sytuacji, w której się znajduje. Nie wiem, jaki delikatny problem ma Pani na myśli oraz jaki charakter mają wydarzenia, októrych Pani wspomina. Więcej informacji pomogłoby podpowiedzieć, do kogo się udać. Ni mnie może Pani zasięgnąć konsultacji u psychologa w celu pozyskania dodatkowych informacji, co się dzieje i jakie działania warto podjąć.

Z uszanowaniem,
dr n. hum. Monika Gmurek

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.