Mam bardzo rzadką chorobę cechy lustrzne, są to wypiętrzone neurony lustrzane nad którymi nie panuje

5 odpowiedzi
Mam bardzo rzadką chorobę cechy lustrzne, są to wypiętrzone neurony lustrzane nad którymi nie panuje, jestem cały czas otwarty jak książka, której nie potrafię zamknąć, różnych leków próbowałem jedynie lek na depresje troszkę tłumi te neurony lustrzane, również tymianek dobrze tłumi te neurony ale niestety działa bardzo krótko a w większych ilościach tymianek jest trujący, ta choroba oddziaływuje na otoczenie, proszę o pomoc!
Witam serdecznie,
sugeruję wizytę u lekarza pierwszego kontaktu, gdyż Pana problem wykracza poza moje zawodowe kompetencje,
pozdrawiam,
Justyna Jessa

Dzień dobry, bardzo mi przykro, ale nie jest to zakres moich kompetencji, zachęcam do wizyty u neurologa lub psychiatry. Pozdrawiam serdecznie Katarzyna Martela
W chorobach rzadkich prowadzone jest mało badań klinicznych stąd częste problemy z doborem prawidłowego leczeni lub diety. Można podjąć próbę zastosowania diety ketogenicznej. Jest to dieta wykorzystywana głównie w padaczce (zmniejsza aktywność drgawkową, ilość napadów). Dieta ketogeniczna wpływa na proporcję neuroprzekaźników, metabolizm energetyczny (ograniczenie zużycia glukozy, wzrost wykorzystania ciał ketonowych), ingeruje w pH organizmu. Dieta ketogeniczna jest również wykorzystywana w chorobach neurodegeneracyjnych takich jak choroba Alzheimera, Parkinsona. Zwiększenie udziału wielonienasyconych kwasów tłuszczowych również może przynieść pozytywne skutki (zmniejszenie napadów w epilepsji). Nie mogę zagwarantować ,że akurat w Pana przypadku przyniesie oczekiwany skutek, na pewno warto szukać metod terapeutycznych. Pozdrawiam
Dzień Dobry
Choroby rzadkie wymagają współpracy z lekarzem specjalistą. Dieta jak zawsze jest pomocna. Zależy jednak od wskazań lekarskich wynikających miedzy innymi z możliwych interakcji na styku leki- żywność. W tym wypadku wyrażam wygowatość współpracy ale na osi pacjent-lekarza-dietetyk. Dietetycy nie leczą ale pomagają ustalić dietę, która pomaga w łagodzeniu objawów i wspomaga leczenie. Pozdrawiam Beata Lewonowska
Dzień dobry. W przypadku rzadkiej jednostki chorobowej pierwszym i najważniejszym krokiem jest kontakt z lekarzem specjalistą. Żywienie może stanowić pomocne i korzystne uzupełnienie, jednak warunkiem koniecznym jest konsultacja lekarska oraz zalecenia, w oparciu o które można zastosować odpowiednią dietoterapię.
Pozdrawiam serdecznie, Izabela Dudzik