Mam 55 lat. W cytologii stwierdzono obecność nieprawidłowych komórek nabłonkowych. LSIL zmiany śródn

1 odpowiedzi
Mam 55 lat. W cytologii stwierdzono obecność nieprawidłowych komórek nabłonkowych. LSIL zmiany śródnabłonkowe stopnia niskiego obejmujące koilicytozę i możliwość CIN1 (dysplazji małego stopnia).
W kolposkopii nieprawidłowych zbieleń nie stwierdzono.
Test DNA wirusa HPV dodatni: 16 i 18. Zalecono powtórzenie cytologii za 6 mcy.
Czy to znaczy że nic się nie da zrobić tylko czekać na atak wirusa i raka szyjki macicy? Żadnych zaleceń, badań? Proszę o podpowiedź co mam robić?
Na razie stwierdzono u Pani zmiany o typie LSIL - czyli zmiany o niewielkim nasileniu.
Nie ma wskazań do leczenia operacyjnego.
Ginekolog prawidłowo zlecił Pani cytologie za 6 miesięcy i kolposkopię.